Вбивства у Бучі: розвідка Німеччини перехопила розмови російських солдатів

Вбивства у Бучі: розвідка Німеччини перехопила розмови російських солдатів

Вбивства у Бучі: розвідка Німеччини перехопила розмови російських солдатів
Фото: Unsplash / Christian Wiediger

Німецька розвідслужба представила у парламенті країни шифровку перехоплених розмов російських військових, які підтверджують вчинені Росією вбивства місцевих у Бучі, передає Spiegel.

У одному з повідомлень солдат сказав своєму товаришу, що він та його побратими застрелили людину на велосипеді, згодом фотографія трупа на велосипеді облетіла весь світ.

Саме "Група Вагнера", за даними німецької розвідки, відіграла ключову роль у мордуванні та каральних операціях у київському передмісті. Видання нагадує, що особливою жорстокістю до цивільного населення вони відзначилися у Сирії.

Записи BND свідчать, що це не були ані випадкові дії, ані дії окремих солдатів, які вийшли з-під контролю. Йдеться про те, що солдати говорили звірства, як про своє повсякденне життя.

Представник розвідки у Бундестазі заявив, що у них немає сумнівів щодо вбивства мирних жителів, які стали частиною звичайних дій російських військових, можливо, частиною чіткої стратегії.

Що відомо

  • Головне управління розвідки опублікувало персональні дані військовослужбовців 748 окремого батальйону оперативного призначення Росгвардії, які чинили масові вбивства мирних людей.
  • Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії зокрема у Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ. 4 квітня міська влада Бучі повідомила, що у місті може бути набагато більше замордованих росіянами українців. Правоохоронці виявили катівню росіян в підвалі одного з дитячих санаторіїв Бучі. Міноборони опублікувало імена військових РФ, які вчинили злочини у місті.
  • Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.

Читайте також

Розстріляний пам'ятник Шевченку, знищені багатоповерхівки. Як виглядає Бородянка після військ РФ

"Просто ходили по дворах і вбивали". Історії тих, хто вижив у Бучі

В інших звільнених містах кількість вбитих цивільних може більшою, ніж в Бучі — Зеленський

"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок