"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні

"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні

Важливо
"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні
. Суспільне

Президент України Володимир Зеленський закликав громадян України та міжнародних партнерів долучитися до розслідування воєнних злочинів РФ в Україні. Про це він сказав у зверненні 3 квітня, після оприлюднення фактів злочинів військ Росії в раніше окупованих містах Київської області, зокрема Бучі.

"Я прийняв рішення про створення спеціального механізму правосуддя в Україні для розслідування та судового розгляду кожного злочину окупантів на території нашої держави. Суть цього механізму — спільна робота національних та міжнародних фахівців, слідчих, прокурорів та суддів... Кожен винний у таких злочинах буде внесений у спеціальну "Книгу палачів", буде знайдений і покараний", — сказав президент України.

Зеленський повідомив, що воєнні злочини в Бучі та інших містах під час російської окупації будуть предметом розгляду і в Раді Безпеки ООН у вівторок, 5 квітня. Також він анонсував новий санкційний пакет проти Росії.

"Але впевнений, що цього замало. Потрібні ще висновки. Не тільки про Росію, а й про політичну поведінку, яка фактично дозволила цьому злу прийти на нашу землю", — додав Зеленський.

Буча Київської області майже місяць була окупована російськими військами. Днями українські військові та журналісти зайшли в місто. За словами Зеленського, там сотні вбитих людей, закатованих і розстріляних. Тіла на вулицях. Замінована територія. Заміновані навіть тіла убитих. Усюди наслідки мародерства.

"На нашій землі побувало концентроване зло. Вбивці. Кати. Ґвалтівники. Мародери. Які називають себе армією. І які заслуговують тільки на смерть після того, що вони зробили", — сказав президент.

Звертаючись до російських матерів, Зеленський розповів, що російські військові вбили мирного мешканця, який просто їхав вулицею на велосипеді, душили жінок і перед тим виривали в них сережки, гвалтували, чавили танками мирних людей, стріляли в потилиці.

Читайте також: "Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо

За словами Зеленського, у Бучі працюють усі необхідні служби, щоб "повернути місто до життя" — відновити подачу електрики, води, роботу медичних установ, інфраструктуру.

Звертаючись до українців, Зеленський наголосив, що ЗСУ вигнали війська РФ з території декількох областей, але під контролем російських військ ще залишаються окуповані райони інших областей.

"І після вигнання окупантів звідти можуть відкритися ще страшніші речі. Ще більше смертей і знущань. Всі партнери України будуть детально поінформовані про те, що відбувалося на тимчасово окупованій території нашої держави", — сказав він.

Читайте також

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

Вторгнення Росії в Україну, день 39. Текстовий онлайн

Війна. Усі новини
На початок