Рада розширила перелік осіб, яким загрожує націоналізація майна за заперечення агресії РФ

Рада розширила перелік осіб, яким загрожує націоналізація майна за заперечення агресії РФ

Рада розширила перелік осіб, яким загрожує націоналізація майна за заперечення агресії РФ
УНІАН

Верховна рада підтримала в цілому законопроєкт №7169, що розширює перелік громадян та юридичних осіб, яким загрожує націоналізація майна через заперечення збройної агресії Росії проти України.

Як повідомляє нардеп від фракції партії "Голос" Ярослав Железняк, за проєкт закону "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів", віддали голоси 305 народних обранців.

Відповідно до пояснювальної записки, документ покликаний уточнити перелік осіб, до яких застосовуватиметься примусове вилучення майна.

"Метою зазначеного законопроєкту є уточнення кола резидентів Російської Федерації, до активів яких застосовуватиметься примусове вилучення в Україні об'єктів права власності", — йдеться у повідомленні.

Документ пропонує визначити, що резидентами РФ є також особи, які не є громадянами Російської Федерації, але мають найбільш тісний зв'язок з нею, зокрема, мають на її території місце проживання або займаються там основною діяльністю. При цьому до резидентів, за рішенням РНБО або суду, можуть прирівнюватися фізичні чи юридичні особи (незалежно від громадянства, місця проживання, місцеперебування, здійснення основної діяльності тощо), які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України, окупацію частини території України, а також які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної діяльності на території Російської Федерації в період дії воєнного стану в Україні.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт №7172-1, що передбачає заборону політичних партій, які виправдовують чи заперечують збройну агресію Росії проти України.
  • Також нардепи попередньо схвалили заборону символіки у вигляді літер Z і V, яка використовується російськими збройними угрупованнями в Україні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 37. Онлайн

"Думали, поїдемо в Росію на навчання". Що розповіли полонені студенти з "ДНР"

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок