Власники житла, які прихистили переселенців, мають подати заяву на компенсацію — міністр

Власники житла, які прихистили переселенців, мають подати заяву на компенсацію — міністр

Власники житла, які прихистили переселенців, мають подати заяву на компенсацію — міністр
Суспільне

Щоб отримати компенсацію за комунальні послуги, власник будинку чи квартири, який безкоштовно прихистив зареєстрованих за відповідною процедурою переселенців, має до 5-го числа наступного місяця подати заяву до органів місцевого самоврядування. І до 20-го числа він отримає компенсацію із розрахунку 450 гривень на 1 особу. Про це в ефірі телемарафону розповів міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Міністр нагадав, що 23 березня уряд ухвалив постанову, яка регулює питання щодо можливої компенсації власником квартир та будинків комунальних послуг з розрахунку 450 гривень в місяць на одну внутрішньо переміщену особу.

“Безумовно, мова йде про те, що особа має зареєструватися відповідним чином, для того вже працює система реєстрації, вони це можуть зробити в органах місцевого самоврядування. Є гарні новини, з понеділка можна буде реєструватися за допомогою застосунку “Дія”, — пояснив Чернишов.

Міністр також розповів, що йдеться про загальну суму компенсації, розраховану на одну особу.

“Ми спочатку говоримо, що це часткова компенсація. Але у більшості випадків, якщо подивитися на конкретні суми, конкретні розрахунки,то ми будемо мати справи з тим, що більшість платежів ця сума буде покривати”, — сказав Чернишов.

За його словами, якщо власник квартири чи будинку прихистив три особи, то, відповідно, сума на місяць, яку він буде отримувати, становитиме 1350 гривень, і це переважним чином покриє ті витрати, які він несе.

“Ми усіх дітей розраховуємо, і сума не залежить від віку дітей. Коли людина вже їде і повертається додому, то це ми припиняємо”, — додав посадовець.

Чернишов також повідомив, що уряд ухвалив постанову, яка компенсує усі комунальні витрати тим закладам комунальної сфери власності, які прихистили внутрішньо переміщених осіб.

“Нещодавно на цьому тижні ми додали до цієї постанови також державні підприємства, які фактично роблять теж саме. Це переважно освітні заклади”, — сказав міністр.

Читайте також

Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі

Договір про гарантії безпеки. Питання Криму і Севастополя, а також ОРДЛО прописані окремими пунктами

"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам

Вторгнення Росії в Україну, день тридцять шостий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок