Примусова депортація маріупольців

Примусова депортація маріупольців

Примусова депортація маріупольців
Російські війська обстрілюють житловий будинок у Маріуполі, 11 березня 2022 рік. Фото: АР/Євген Малолєтка

З Маріуполя, який перебуває у блокаді російських військ, окупанти вивезли понад 70 людей — породіль та лікарів з пологового будинку №2 у Лівобережному районі міста. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Ворог продовжує примусову депортацію громадян України з місць постійного проживання на тимчасово окуповані території або територію РФ", — йдеться в повідомленні.

Омбудсменка додала, що такі дії окупантів загрожують життю та здоров’ю жінок та новонароджених дітей, порушується їхнє право на життя, свободу та особисту недоторканність, гарантовані статтею 3 Загальної декларації прав людини.

Також Людмила Денісова зазначила, що стаття 49 Женевської конвенції 1949 року суворо забороняє, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, що перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави або на територію будь-якої іншої держави, незалежно від того, окупована вона чи ні.

"Звертаюся до світової спільноти відреагувати на факти незаконного вивезення на територію РФ українських громадян — жінок з новонародженими дітьми, та посилити санкційний тиск та ізоляцію агресора для повернення українських заручників", — додала Уповноважена Верховної ради з прав людини.

Читайте також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок