Російські військові депортували 12-річну дівчинку з Маріуполя, яка осиротіла на цій війні, до РФ

Російські військові депортували 12-річну дівчинку з Маріуполя, яка осиротіла на цій війні, до РФ

Російські військові депортували 12-річну дівчинку з Маріуполя, яка осиротіла на цій війні, до РФ
Кіра разом зі своїм дідусем, фото: Павло Кириленко

У Донецькій області російські військові депортували разом з жителями Маріуполя 12-річну дівчинку, яка залишись сиротою внаслідок обстрілів армії РФ. Влада закликає усі світові спільноти долучитись до повернення Кіри Обедінської та інших депортованих до підконтрольної території України. Про це повідомив голова Донецької обласної державної організації Павло Кириленко.

"Кіра Обедінська, 12-річна дівчинка із Маріуполя осиротіла на війні. 17 березня під час авіаційного бомбардування загинув її батько, Євген Обедінський, багаторазовий чемпіон України з водного поло, екскапітан Національної збірної. Після смерті тата Кіра залишилася круглою сиротою, оскільки маму вона втратила ще немовлям", — розповів Павло Кириленко.

Читайте також: У Маріуполі загинув український ватерполіст Євген Обедінський

За словами Павла Кириленка, Кіру депортували в окупований Донецьк разом із людьми, з якими вона перебувала у сховищі. Є інформація, що російкі війскові забрали у всіх документи, щоб зробити нові російські, та надалі відправити людей на територію РФ.

Павло Кириленко додав, що в Україні у Кіри є рідні і її хоче забрати до себе її дідусь, Олександр Обедінський, заслужений тренер України з водного поло.

Що відомо

  • Російські окупанти продовжують депортувати до РФ людей з Маріуполя
  • Правозахисна організація "Amnesty International" звинувачує РФ у скоєнні воєнних злочинів у Маріуполі.
  • У Маріуполі військові РФ насильно вивезли лікарів та пацієнтів міської лікарні №1.
  • Російські військові майже місяць блокують евакуацію людей з Маріуполя. Люди йдуть пішки або виїжджають на власному транспорті. Наразі в Маріуполі залишається близько 160 тисяч людей.
  • Військові РФ продовжують насильно вивозити тисячі мешканців Маріуполя до Росії. Під незаконну депортацію вже потрапило 15 тисяч людей, кажуть в Маріупольскій міській раді. Та ще, містом їздить машина, з якої в гучномовець російські військові кричать, що Україна вже не приймає маріупольців, тож треба виїжджати в Росію.
  • Станом на ранок 27 березня, за час облоги Маріуполя у місті померло близько 5 тисяч людей, з яких близько 210 — діти.
  • Російські військові знищили Драмтеатр у Маріуполі, де ховались сотні людей. Біля знищеного авіацією РФ театру у Маріуполі були написи "діти" — супутникові знімки Maxar. 9 березня війська РФ обстріляли пологовий будинок в Маріуполі.
  • Під завалами маріупольського драматичного театру загинули близько 300 людей.
  • 9 березня російські окупаційні війська відкрили вогонь з артилерії по Маріуполю. Обстрілами було зруйновано пологовий будинок №2.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок