Понад 45 тисяч вимушених переселенців отримають грошову допомогу. Це 2 тисячі 220 гривень на кожного члена сім’ї. Про це Суспільному повідомив заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський.
За його словами, ці гроші можна буде отримати у відділеннях Укрпошти. Цю програму Закарпатська ОВА реалізовує у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.
Пункт розподілу населення та видачі гуманітарної допомоги "Совине гніздо" в Ужгороді — один з пунктів реєстрації для отримання допомоги — 2 220 гривень на людину. Першою зареєструвалася вимушена переселенка з Харкова Ірина Лободенко. Вона приїхала з дочкою та онуками.
"Сім днів просиділи у підвалі. Це дуже страшно, коли бомбили, жахливо. Після семи днів ми виїхали. Напевно днів десять, як ми приїхали. З Харкова ми добиралися майже тиждень, з зупинками у Дніпрі та через велику завантаженість траси. Зараз багато людей в Україні залишилися без житла та роботи, ми наприклад приїхали, у мене одна сумка: все що на мені і ще один костюм. Тому ця допомога буде дуже доречною", — розповіла жінка.
Заступник голови Закарпатської ОВА Петро Добромільський розповів: на Закарпатті діятимуть понад 700 пунктів реєстрації людей для отримання допомоги. Гроші можна буде отримати у відділенні “Укрпошти” за три дні після реєстрації.
"У всіх центрах соцзахисту та у територіальних громадах будуть працівники. Є в них розгалужена волонтерська мережа, які будуть по цих програмах працювати у всіх центрах, де в нас є локації по області, це більше 700 місць. Соцзахист на місцях буде накопичувати цю інформацію, швидко передавати до комунального закладу обчислювального центру у департаменті соцзахисту. Списки надаватимуться до “Укрпошти” і для агенції ООН і вони зможуть це швидко опрацьовувати", — відзначив Петро Добромільський.
Гроші вимушеним переселенцям будуть виплачувати впродовж 3-х місяців, розповів радник Управління Верховного Комісара у справах біженців ООН Іван Салєєв.
"Ми орієнтуємося на 45 тисяч людей, це приблизно 15 тисяч сімей, розмір допомоги 2 200 гривень на людину у місяць на всіх членів сімей. Отримувати допомогу буде хтось один, але одразу на усіх", — наголосив радник.
Що відомо:
- В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
- У зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України діє обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.
- Вторгнення Росії в Україну, день тридцятий. Онлайн.
- 93% українців вірять у перемогу над Росією — соціологи.