Перейти до основного змісту
93% українців вірять у перемогу над Росією — соціологи

93% українців вірять у перемогу над Росією — соціологи

Опитування
93% українців вірять у перемогу над Росією — соціологи
. Фото: Макс Лєвін

Більш як дев’ять із десяти українців вірять у те, що Україна зможе перемогти Росію у розв’язаній нею війні.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

"93% опитаних вірять у те, що Україна зможе відбити напад Росії. Впевненість у перемозі переважає в усіх регіонах країни", — йдеться у повідомленні.

При цьому половина опитаних (47%) сподіваються, що Україна зможе перемогти у війні з РФ вже у найближчі кілька тижнів. Чверть респондентів (23%) вважають, що війна триватиме кілька місяців. При цьому лише 12% думають, що війна закінчиться за півроку-рік чи більше.

За даними соціологів, тих, хто взагалі не вірить в перемогу, практично немає. Водночас 17% респондентів поки що не змогли відповісти на питання про результат війни.

Окрім того, абсолютна більшість опитаних (82%) вважають загрозу розколу країни малоймовірною.

"Ця впевненість суттєво зросла внаслідок згуртування населення під час війни", — зазначили соціологи.

Прямі переговори президента Володимира Зеленського із президентом РФ Володимиром Путіним щодо припинення війни підтримують 74% респондентів, чверть висловились проти.

"Трохи більше прихильників прямих переговорів на півдні й сході, але і в інших регіонах також таких більшість", — зауважили дослідники.

Водночас, підписання тимчасового перемир’я з Росією без виведення її військ з території України 89% населення України вважають неприйнятним.

Опитування проводилось 18 березня 2022 року методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Що відомо

  • Президент Володимир Путін не готовий до прямих переговорів з українським керівництвом. Натомість він має 6 вимог до української влади. Про це в інтерв'ю турецькому виданню Hürriyet повідомив речник президента Туреччини Ібрагім Калін.
  • Президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцем заявив, що Україна висуває "нові нереалістичні пропозиції" на мирних переговорах.
  • 17 березня президент Володимир Зеленський заявив, що завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності — такі пріоритети українських переговорників під час перемовин із Росією.
  • 16 березня представник російської делегації Володимир Мединський заявив, що Київ на перемовинах з РФ начебто пропонує створити в Україні "шведський чи австралійський варіант" демілітаризованої держави. У відповідь радник Офісу президента та перемовник Михайло Подоляк заявив, що мова може йти лише про "українську модель".
  • 16 березня президент Росії Володимир Путін заявив, що війна проти України йде "у суворій відповідності до затверджених планів", але Росія "не має наміру окуповувати Україну".
  • Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що після завершення напрацювання мирної угоди між Україною та Росією обидва президенти можуть зустрітися – це може відбутися найближчими тижнями.
  • 15 березня радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявив, що війна закінчиться "не пізніше травня".

Читайте також

У січні нас почали готувати до війни. Що розповіли полонені російські військові

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Вторгнення Росії в Україну, день двадцять п'ятий. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок