Близько 300 маріупольців загинуло від бомбардування Драматичного театру – Андрющенко

Близько 300 маріупольців загинуло від бомбардування Драматичного театру – Андрющенко

Близько 300 маріупольців загинуло від бомбардування Драматичного театру – Андрющенко
У Маріуполі росіяни обстріляли укриття з цивільними, дітьми та вагітними

В результаті бомбардування в Маріупольському Драматичному театрі загинуло близько 300 людей, що знаходилось на верхніх поверхах та в задній частині театру. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Сьогодні ми майже офіційно стверджуємо про 300 загиблих під час бомбардування Драматичного театру в Маріуполі. Перше питання – чому «майже»? Тому, що для офіційного підтвердження за процедурою потрібно порахувати загиблих фізично. Порахувати за участі будь-якої служби – поліція, медики або рятувальники. Що в теперішніх умовах неможливо", – додав Андрющенко.

Радник міського голови зазначив, що є данні, скільки в середньому переховувалось людей в Драм Театрі щодня, скільки людей покинуло театр для евакуації і звідки було переміщено людей з інших укриттів. Також він наголосив, що по крихтах збирали інформацію від свідків та очевидців, що мешкають біля театру або хто опинився там одразу після бомбардування, чи на наступний день. Також Петро Андрющенко повідомив: "за допомогою нашої маріупольської журналістки знайшли першоджерела – людей, що врятувались та вже евакуювались. І саме це стало фінальною точкою для факт-чекінгу інформації. Ні, це не виключно свідчення однієї людини. Це результат великої обережної роботи".

За словами Андрющенка, всього в укритті в Драматичному театрі на момент безпосередньо перед бомбардуванням було близько 900 людей, врятувалось близько 600 людей, значна частина яких зараз в процесі евакуації до Запоріжжя. А також додав, що це найбільша трагедія від одночасної військової дії Росії за часів російсько-української війни від початку з 2014 року.

Що відомо

  • Під завалами маріупольського драматичного театру загинули близько 300 людей
  • Військові РФ продовжують насильно вивозити тисячі мешканців Маріуполя до Росії. Під незаконну депортацію вже потрапило 15 тисяч людей, кажуть в Маріупольскій міській раді. Та ще, містом їздить машина, з якої в гучномовець російські військові кричать, що Україна вже не приймає маріупольчан, тож треба виїжджати в Росію.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок