На Миколаївщині діє добровольчий полк імені В’ячеслава Чорновола

На Миколаївщині діє добровольчий полк імені В’ячеслава Чорновола

На Миколаївщині діє добровольчий полк імені В’ячеслава Чорновола
Фото: УНІАН

На території Миколаївської області діє добровольчий полк імені В'ячеслава Чорновола, який створили наприкінці лютого 2022 року. Станом на 21 березня підрозділи полку є в Миколаєві, Миколаївському районі, Очакові, Новій Одесі, Южноукраїнську, Березнегуватому тощо.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів голова Миколаївської крайової організації Народний рух України Юрій Діденко.

За словами Юрія Діденка, підрозділи добровольчого полку мають усе необхідне, аби належним чином зустріти російських окупантів. Полк співпрацює з підрозділами територіальної оборони, Збройними силами України, правоохоронними органами для охорони громадського порядку, а також для виконання бойових дій.

"Є частина добровольців, які досить успішно виконують завдання в тилу ворога, віджимають техніку, забирають покинуті боєприпаси. Структура нашого підрозділу полку розширюється на теренах області. Це особливо важливо в місцях колишньої російської окупації", — розповів Юрій Діденко.

У полк набирали людей з бойовим досвідом. У його лавах є молодь, проте більшість членів непризовного віку — люди, яких не взяли через вік до батальйонів тероборони або лав ЗСУ.

"Це перевірені люди, вони добре орієнтуються в усіх військових маневрах, у всіх необхідних заходах. Люди вміють поводитися із спорядженням, зі зброєю. Зброю отримали за сприяння керівництва територіальної оборони, жодної самодіяльності, все в тісній співпраці, координації з місцевими органами влади", — сказав Юрій Діденко.

Читайте також: "Нацгвардійці разом з поліцейськими патрулюють Миколаїв"

У 2014 році в Миколаєві створили народне ополчення, тоді до його лав долучилися майже дві тисячі миколаївців. За словами Діденка, після повномасштабного вторгнення Росії на територію України охочих долучитися до добровольчих формувань набагато більше.

"Я сподіваюся, що наш добровольчий полк подолає цю цифру, яка здавалася на той час захмарною. Сьогодні бачу набагато більше охочих долучитися до цієї благородної праці по знищенню російських окупантів, які прийшли на українську землю", — сказав Юрій Діденко.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок