Нацгвардійці разом з поліцейськими патрулюють Миколаїв

Нацгвардійці разом з поліцейськими патрулюють Миколаїв

Нацгвардійці разом з поліцейськими патрулюють Миколаїв
Фото: newskm.net

Щоденно під час комендантської години нацгвардійці разом з поліцейськими патрулюють Миколаїв. На одному з таких патрулювань побували кореспонденти Суспільного.

У Миколаєві, як і на території області, комендантська година з 20 березня 2022 року діє з 20:00 до 06:00. Патрульна автівка Нацгвардії рушає вулицями міста. Вже в салоні патрульний Дмитро запевняє, ніч має бути спокійною, мародерства в місті не фіксують.

"Спочатку було багатенько, а зараз, десь після 10 дня війни, їх кількість значно зменшилась. Якщо і потрапляють до нас, то це вже поодинокі випадки", — сказав Дмитро.

Обов’язки патрульних: охорона правопорядку у комендантську годину, виявлення та затримання мародерів, супровід через пункти пропуску людей, які потребують допомоги.

"Зустрічаються і люди, які мають паспорт Російської Федерації. Відразу встановлюємо їхні контакти, з ким вони спілкувалися, доставляємо до відділку поліції. Бувають випадки, коли людина розмовляє українською мовою, паспорт український, все добре здається, але заходиш в його телефон, набираєш +7, а там декілька російських контактів, що вже викликає певну підозру", — розповідає Дмитро.

Патрулюють нацгвардійці на різних видах техніки. Скільки заступає груп на чергування в місті не розповідають.

"Ford Transit для озброєного підрозділу, який моментально реагує на будь-які виклики. Моделі патрулів марки Chery та Renault Duster для патрулювання нашими військовими", — розповів пресофіцер Дмитро Горбачик.

За словами Дмитра Горбачика, в особливих випадках в місті діє озброєний спецпідрозділ Нацгвардії для затримання та ліквідації диверсійно-розвідувальних груп.

"Два дні тому на одному з блокпостів нашої Миколаївщини було затримано громадян, які фотографували об'єкти та ставили мітки з координатами: широтою, довготою, аби далі передати своїм кураторам у Російську Федерацію", — розповів Дмитро Горбачик. Зміна патрульних триває десять годин. За цей час мають відвідати свій сектор у Миколаєві по декілька разів. Є у місті для патрульних опорні пункти, де вони можуть відпочити. Такий графік не лякає, говорить патрульний Дмитро.

"Не у всіх сталеві нерви, десь воно все одно страшно. Просто в такі моменти ти не думаєш за своє життя, ти думаєш за життя близьких, які в цьому місті сплять", — розповів патрульний Дмитро.

Під час зйомок 20 березня патрульні затримали одну людину.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок