Обстріляні будинки та магазини в Миколаєві. Як живе мікрорайон Соляні

Обстріляні будинки та магазини в Миколаєві. Як живе мікрорайон Соляні

Обстріляні будинки та магазини в Миколаєві. Як живе мікрорайон Соляні
Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв. Соляні 20 березня 2022 року

На вулицях бите скло, в стінах сліди від пострілів, пошкоджені будинки та магазини — такий вигляд зараз має мікрорайон Соляні. Через розведення Інгульського мосту та відсутність транспорту з початку війни мікрорайон тривалий час залишався відрізаним від іншої частини міста та неодноразово ставав об’єктом обстрілів з боку військ Росії.

Яка ситуація у мікрорайоні станом на 20 березня та як почуваються місцеві жителі дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Анатолій живе в Соляних майже 20 років. Показав наслідки обстрілів у своєму будинку.

Обстріляні будинки та магазини в Миколаєві. Як живе мікрорайон Соляні
Наслідки обстрілу будинка. Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

Чоловік не захотів виїжджати за межі міста, разом з дружиною продовжують жити у будівлі, в яку декілька разів влучали військові Росії.

"Тут багато повиїжджали. Я на поверсі в себе, схоже, один. Я на 11-му живу, мабуть, один, тому що більше нікого немає. Тут теж живуть. Вікно бачите? Залетіло. Там, де машини стоять, "блакитний будинок", як ми його називаємо, там теж підірвалася одна частина, а тут скоріше за все залетіло прямо у вікно, бо розбомбити так вікно осколки не могли", — каже Анатолій.

Вдень в мікрорайоні оживлено. Люди прогулюються з дітьми, вигулюють собак, роблять покупки у магазинах. Все це на фоні розбитих вікон та зламаних магазинних вивісок.

"Коли стріляють, звісно, ​​людський фактор є, його не скасуєш, звісно, ​​страшно. А коли ні – рідний район, 50 років тут. Я не можу поскаржитися. У мене є деякі пошкодження невеликі, але є люди, які більше постраждали, тому я в останню чергу буду чогось просити. По-людськи, люди більше постраждали за мене. Я живу всередині будинку, моя квартира більш-менш захищена", — каже жителька мікрорайону Софія.

Обстріляні будинки та магазини в Миколаєві. Як живе мікрорайон Соляні
20 березня 2022 року. Соляні після обстрілу. Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

Магазини тут працюють до 15 та до 17 години. Черг немає. Зокрема у магазині "Міда" є усе необхідне: овочі та фрукти, молочні продукти, м'ясо, щодня випікають хліб у власній пекарні. Покупців поменшало.

"Стало набагато менше, мабуть, виїжджають. Складно. Складно, але працюємо. Людям потрібно щось їсти, тому ми працюємо. Овочі всі є, хліб є, молочка є. Все добре. Цукор, яйця – все є", — розповіла адміністраторка магазину Наталія.

Обстріляні будинки та магазини в Миколаєві. Як живе мікрорайон Соляні
Асортимент магазину. Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

У вікнах магазину дірки від пострілів. Деякі вікна розбиті.

"Ніхто цього не очікував. Не було ні сирени, нічого не було, так відбулося. Там вікна повипадали, порозбивалися, на вулиці чоловіка поранило, охоронця в нас було поранено", — розповіла Наталія.

Це слід від снаряда.

Обстріляні будинки та магазини в Миколаєві. Як живе мікрорайон Соляні
Місце, де впав снаряд. Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

Снаряд прибрали, але наслідки удару залишаються й досі. Будинок, що поруч, повністю без вікон. Але люди продовжують тут жити, заклеюють побиті вікна, прибирають скло.

Місцеві жителі кажуть, що транспорт у Соляні не ходить. Мікрорайон відрізаний від міста. Анатолій з товаришем їздять в центр міста на велосипеді. На дорогу витрачають близько години.

"За ліками їздили, тому що у Тернівці живемо. У Тернівці зараз дефіцит з усім, тому їздимо у місто. Не жаліємося. До цього як пересувалися? – На машинах пересувалися. Зараз з бензином проблеми, а так ноги собі підкачуємо. Все нормально. Грошей немає", — каже Анатолій.

Будинок Анатолія у Тернівці вцілів. Проте, каже, люди бояться, більшість виїхали.

"Ми потрапили під артобстріл, коли розбомбили овочеву базу. Я там живу зовсім поруч. І ми, скажемо так, на своїй шкурі дуже добре відчули, що таке жага війни", — говорить Анатолій.

У Соляних є декілька працюючих аптек. Працюють до обіду, в залежності від ситуації у місті. Ліки стрімко закінчуються, — говорить аптекарка Ірина. Постачання немає. До цього жінка працювала в центрі міста, але коли дізналася, що неподалік від її дому немає аптекаря перейшла туди.

"Товар у нас, той товарний залишок, який був на момент як зачинили цю аптеку, зараз на цьому залишку ми працюємо як можемо. Найчастіше люди запитують те, що найбільше зараз йде: це препарати від тиску, антигіпертензивні, для діабетиків препарати, холестеринознижувальні, знеболювальні, від серцево-судинних захворювань. Але, на жаль, все це швидко розкупили в перші дні, коли була паніка і зараз в нас такого немає: корвалолу, корвалменту, барбовалу, валер’яни у таблетках, анальгіні немає. Тобто це все закінчилося, постачання, на жаль, немає", — каже Ірина.

Водо- та теплопостачання, газ у жителів мікрорайону наразі є. Також працює пункт набору води: 1 грн 80 коп. – за літр. Олена тут працює щоденно і припиняти роботу не планує.

"Я працюю тут постійно. Яка б не була ситуація — я працюю. Зараз ось прийшли мені завозити воду. Я пенсіонерка, але я працюю", — розповіла Олена.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок