Арестович розповів, чому силове звільнення Маріуполя наразі неможливе

Арестович розповів, чому силове звільнення Маріуполя наразі неможливе

Арестович розповів, чому силове звільнення Маріуполя наразі неможливе
Стела Маріуполя, Фото: Маріупольська міська рада

Військового вирішення ситуації в Маріуполі немає, але робляться політико-дипломатичні кроки для виходу з гуманітарної катастрофи. Про це повідомив Радник глави Офісу президента Олексій Арестович.

"Найближчі підрозділи ЗСУ ведуть важкі бої на північ від Волновахи. На них наступають переважаючі сили противника – і ні про яку деблокаду Маріуполя не може йтися, їм би самим там відбитися", — повідомив Олексій Арестович.

Олексій Арестович додав, що інші частини знаходяться за 100, 120, 150 кілометрів від Маріуполя. Щоб прийти на допомогу, їм треба подолати оборону противника, перейти в наступ проти переважаючих сил, і йти понад 120 кілометрів по голому степу під ударами авіації з Криму та Ростовської області.

Були спроби надати повітряну підтримку, але російські війська розгорнули потужну протиповітряну оборону.

Арестович заявив, що президент понад 10 діб тому назвав Маріуполь "темою №1" – і на найвищому міжнародному рівні вирішує це питання.

"Вдалося зрушити ситуацію до того, що російські війська відкрили коридор на виїзд з Маріуполя. Вони не пустили гуманітарну допомогу в сам Маріуполь, але дали можливість виїжджати громадянам з Маріуполя. За нашими даними, понад 40 тисяч жителів уже покинули місто", — повідомив Олексій Арестович.

Арестович зазначив, що Маріуполь руйнують заради паніки та залякування. Зраз надати військову допомогу Маріуполю неможливо, але "Маріуполь ми не здамо".

Читайте також

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок