80-90% Маріуполя зруйнована — заступник мера Сергій Орлов

80-90% Маріуполя зруйнована — заступник мера Сергій Орлов

80-90% Маріуполя зруйнована — заступник мера Сергій Орлов
Наслідки обстрілів Маріуполя, фото: Маріупольська міська рада

На 22 день повномасштабної війни з Росією Маріуполь досі залишається у повній блокаді під безперервними обстрілами з артилерії, авіації та кораблів. В місті немає харчів та медикаментів. Про це в інтерв'ю Forbes розповів заступник мера Маріуполя Сергій Орлов.

"У нас 3000 немовлят, мами їх годують. У мами молока немає, вона питає — де мені взяти дитяче харчування? А ми розуміємо, що його немає. Дзвонить мама, вона не кричить, не свариться, а спокійним голосом питає: "Ось у мене на руках дитина, вона від голоду помирає, що мені робити?". А ти не маєш відповіді на це питання", — розповів Сергій Орлов.

За словами Сергія Орлова, на момент блокади Маріуполя у місті знаходилось від 350 000 до 400 000. Станом на 13 березня було зафіксовано 2358 загиблих. Тіла знаходилися на вулиці, але під завалами вірогідно є ще люди.

Орлов додав, людей ховають у братських могилах комунальні служби, які доступні можуть працювати. Серед похованих ідентифікується 70% людей. Служби намагаються вести облік.

"Я вважаю, що 80-90% розбомблено. Жодної будівлі немає без пошкоджень. Або зруйновані, або пошкоджені. Працює буквально кілька машин водоканалу, які розвозять воду. ДСНС там майже всі машини розстріляно, вони не мають можливості виїжджати на пожежі", — розповів Сергій Орлов.

Що відомо

  • Бомбосховище драматичного театру у Маріуполі витримало бомбардування російських окупаційних військ.
  • З двох сторін Драматичного театру в центрі Маріуполя, знищеного російською авіацією у середу, 16 березня, великими літерами, які видно з неба, фарбою на асфальті було написано “Діти”. Про це свідчать супутникові знімки від Maxar Technologies за понеділок, 14 березня.
  • 16 березня, у Маріуполі російські війська завдали удар не тільки по Драмтеатру, а ще по басейну “Нептун”, де були вагітні та діти. Про це повідомив голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко.
  • Російські війська обстріляли пологовий будинок у Маріуполі
  • У результаті обстрілу лікарні у Маріуполі загинули троє людей, 17 отримали поранення
  • У Маріуполі російські війська обстріляли будівлю рятувальної служби.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок