Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним 6 березня закликав до невідкладних кроків для забезпечення припинення вогню в Україні, відкриття гуманітарних коридорів та підписання мирної угоди, передає TRT Haber.
"Президент Ердоган наголосив на важливості вжиття невідкладних кроків для забезпечення припинення вогню, відкриття гуманітарних коридорів та підписання мирної угоди", – ідеться у повідомленні.
Під час розмови, яка тривала близько години, Ердоган заявив, що готовий сприяти мирному врегулюванню.
Заявивши, що термінове загальне припинення вогню не тільки спростить вирішення гуманітарних проблем в регіоні, але й дасть можливість шукати політичне рішення, Ердоган повторив свою пропозицію "разом з Туреччиною прокладати шлях до миру".
Путін заявив, що РФ готова до перемовин, якщо Україна виконає вимоги РФ.
"Операція може бути зупинена, якщо Україна припинить бойові дії. Російська армія продовжить цю операцію, особливо доти, доки українська армія не складе зброї і не припинить конфлікт", – заявив Путін.
Ердоган неодноразово заявляв, що Туреччина готова докласти зусиль для зниження градусу напруженості в регіоні, в тому числі шляхом проведення саміту на рівні лідерів або переговорів на технічному рівні.
Раніше, Туреччина не визнала рішення Росії про визнання правосуб’єктності самопроголошених "Л/ДНР" і прагне до вирішення війни на сході України мирним шляхом.
Що відомо
- За даними CNN, Росія найближчими днями планує відправити в Україну ще близько тисячі найманців та посилити інтенсивність наступальних операцій.
- 5 березня, починаючи з 9 ранку за Києвом, оголошується режим тиші. Про це Суспільному повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що саміт НАТО 4 березня був слабким, а сам Альянс фактично дав "зелене світло" для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.
- Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
- 3 березня Володимир Зеленський провів інтерв’ю з іноземними ЗМІ. Під час нього він заявив, що агресія Росії не обмежиться Україною, закликав запровадити в українському небі безполітну зону, а також передати ВПС України військові літаки.
- Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.
Читайте також
"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну
Вторгнення РФ в Україну. Десятий день. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!