Україна наразі бореться за свою землю, виживання та за те, щоб бути повноправними членами Європи. Про це у зверненні до Європарламенту заявив президент Володимир Зеленський.
"Ми боремося за наші права, свободу та життя. А зараз ми боремося за виживання, але ми боремося і за те, щоб бути рівноправними членами Європи. І я вважаю, що сьогодні ми покажемо, що ми такі є. З нами Європейський союз буде точно міцніший. Без вас Україна буде самотньою. Ми довели свою силу, що ми як мінімум такі самі як ви", — зазначив Зеленський у зверненні.
Він також розповів ЄП, що 1 березня по Харкову вдарили дві крилаті ракети, а також про те, що внаслідок російських атак загинули 16 дітей.
"Дві крилаті ракети по Харкову – міста, який поруч з РФ. Молодь, яка збиралася на всі свята на найбільшій площі нашій держави – Площі Свободи – це і найбільша площа в Європі. Десятки жертв – ось така ціна свободи. Ми боремося просто за свою землю і свободу", — наголосив президент.
Він також зазначив, що, на його думку, наразі Україна віддає за цінності, права та свободу найкращих людей.
У відповідь на звернення Зеленського голова Європейської ради Шарль Мішель наголосив, що заявка України на членство в ЄС є "політично легітимною" і необхідно серйозно розглянути.
"Коли ця війна почалася, Путін думав, що він може порушити європейську єдність, але йому це не вдалося. Він думав, що в нас інерція, параліч, що ми будемо шукати виправдання для того, щоб не приймати рішення. Але він помилився. Він думав, що дуже швидко може взяти Україну, але в цьому також помилився, тому що українці дуже хоробро захищаються. Він також, напевне думав, що він може нанести смертельний удар правовладдю і свободі, але знов помилився", — заявив Мішель.
Що відомо
- Президенти Болгарії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та Словенії закликали негайно надати Україні статусу країни-кандидата на вступ до Євросоюзу.
- Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.
- 26 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що зараз, коли Збройні сили України боронять Україну від російських військ, настав час ухвалити рішення про членство України в ЄС.
- Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловилась на підтримку вступу України до складу Євросоюзу.
- Згідно з опитуванням Соціологічної групи "Рейтинг", оприлюдненого 17 лютого 2021 року, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.
- 17 лютого Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір.
Читайте також
"Якщо Путін хоче вбити себе, йому не потрібна ядерна зброя". Що сказали про війну на Генасамблеї ООН
Гроші, маскувальні сітки, донорство крові — чим та де можна допомогти армії
Вторгнення Росії в Україну. День шостий. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!