Львівський притулок "Домівка врятованих тварин" приймає домашніх улюбленців, яких залишають люди, які евакуюються через повномасштабне вторгнення Росії до України. Про те, які тварини потрапляють до притулку, чи є можливість зараз вивезти улюбленців за кордон та чого бракує для їхнього догляду, в коментарі Суспільному розповів керівник "Домівки" Орест Залипський.
Як розповідає Залипський, переважно до притулку зараз привозять тварин тих власників, які приїхали з інших регіонів України та прямують за кордон.
"До нас тільки за 28 лютого приїхало близько 15 котів і три собаки, – каже Орест. – Ще їдуть із Києва дві собаки – чекаємо".
Велику кількість тварин "Домівка" мала й до початку повномасштабного вторгнення та загалом більше спеціалізувалася на диких тваринах, проте за таких обставин стала рятувати й більш домашніх тварин.
"У нас до 24 лютого було близько 30 котів постійно. Відбувалася ротація: когось прилаштовували, хтось з'являвся новий. У більшості ми займаємося дикими тваринами. Просто на такий важкий період ми взяли ще на себе домашніх", – каже керівник притулку.
Одного з таких днів "Домівка" знайшла 18 котів. "Люди виїхали в Польщу й просто залишили їх у квартирі, – розповідає Залипський. – Ми сусідам доручили дати ключ нам, ми зайшли – коти всі дикі, кусаються, кидаються. Тобто нам потрібно кілька днів, щоб котам дати заспокійливе й відновити їх. Буває, що люди виїжджають і відпускають тварин на вулиці. Але це кращий випадок".
Переважно тварини потрапляють у нормальному стані, нетравмовані. Окрім котів і собак, до прихистку також приносять гризунів, папуг, кроликів тощо.
Попри те, що волонтери не відмовляються від допомоги, вони все ж закликають господарів не кидати тварин, якщо є така можливість. Пояснюють, що процедура виїзду наразі полегшена й нікого на кордоні залишати не мають.
"Є притулки різних країн світу, які готові приймати наших тварин, – стверджує Орест. – Поляки, наприклад, залюбки беруть котів, собак. Приймають навіть без документів. Дуже легко виїхати з твариною. Наголосили на тому, що люди можуть виїхати з будь-яким домашнім улюбленцем. Навіть не потрібно ветеринарних паспортів і чипів. Польща відкрита для таких тварин – їм зроблять вакцинацію, зроблять чипи, все буде в порядку. Тому всіх закликаємо брати з собою своїх домашніх улюбленців. Якщо вже нема виходу, тоді можна звертатися до нас – ми залюбки допоможемо".
Також до ініціативи долучаються приватні фірми та просто небайдужі люди й активісти.
Та з таким напливом ресурсів усе одно бракує. Найбільше притулок зараз потребує корму й переносок.
"У магазинах переносок майже нема. Ті люди, які заїжджали, викупили, і їх зараз дуже важко роздобути. Тому дуже просимо тих, хто має переноски, клітки – великі, маленькі, будь-які – приносити в "Домівку" – ми будем дуже раді", – каже Орест Залипський.
Що відомо
- У Львові волонтери готують енергетичні батончики для захисників Києва та інших учасників війни.
- Біля Головного залізничного вокзалу Львова, встановили мобільний пункт обігріву для людей, які прибувають та від’їжджають із міста.
- У Львові триває збір медикаментів, їжі та речей першої необхідності для військових, внутрішньо переміщених осіб та жінок з дітьми, які перебувають на кордоні з Польщею.
- З 28 лютого військкомати прийматимуть охочих долучитися до лав тероборони Львова.
- Міський голова Львова Андрій Садовий запевнив, що львів'яни "в достатній кількості" підготували для захисту міста "Бандера-смузі".
Читайте також
Захоплення Бердянська, обстріли та бої за Київ. Вторгнення РФ в Україну, день п'ятий. Онлайн
Читайте нас в Instagram: головні новини регіону