На Львівщині працює 7 гуманітарних штабів для допомоги біженцям: чого там бракує

На Львівщині працює 7 гуманітарних штабів для допомоги біженцям: чого там бракує

На Львівщині працює 7 гуманітарних штабів для допомоги біженцям: чого там бракує
Суспільне Львів

У семи районах Львівщини розгорнули гуманітарні штаби для допомоги біженцям із інших районів України. Вони працюють у цілодобовому режимі. Зараз там чергують волонтери, які координують людей та шукають для них прихисток. Про те, яких речей бракує переселенцям, дізнавалося Суспільне.

За словами керівника штабу Ореста Фільша, проблем щодо розміщення людей наразі немає.

“Дуже багато зараз хто їде цільово кудись – до родичів, у готель, в квартиру орендовану. Зараз питання із поселенням людей гостро не стоїть”, — каже Орест Фільш.

Гуманітарний штаб для допомоги біженцям створили у львівському Палаці мистецтв. Волонтери та усі охочі приносять туди продукти і речі, які будуть роздавати людям. Волонтерка штабу Вікторія Куричук каже, що потреба є у всьому:

“Все потрібно. Люди тут були – сім’я, четверо людей, рюкзаки. Це я так думаю – нижня білизна, декілька майок і зубна паста із щіткою. Люди приїжджають без нічого абсолютно, тому потрібно все”.

Гуманітарний штаб
Гуманітарний штаб. Суспільне Львів

Як повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, насамперед потрібні такі речі:

 • Термозберігаючі ковдри, спальні мішки, каремати та матраци.
 • Одяг для дорослих і дітей, спідня білизна.
 • Засоби гігієни: зубні пасти, щітки, підгузки для дітей та дорослих, прокладки, миючі засоби, гребінці, туалетний папір.
 • Паперові рушники, рушники з мікрофібри, маски, антисептики, спирт.
 • Багаторазові та одноразові набори посуду.
 • Комплекти постільної білизни.
 • Їжа: страви швидкого приготування, енергетичні батончики, сухофрукти, горіхи, консерви, крупи швидкого приготування, сіль, цукор, чай, кава, печиво сухе, вода.
 • Електрогенератори.
Речі, які збирають для переселенців
Речі, які збирають для переселенців. Суспільне Львів

Заступник директора львівського Палацу Мистецтв Олександр Лабецький говорить, що до штабу допомоги переселенцям надходить гуманітарна допомога:

“З-за кордону до нас йде багато гуманітарної допомоги. Приймаємо все необхідне: від продуктів харчування, закінчуючи медикаментами і амуніцією. Основна увага зараз – ми хочемо допомогти тим тисячам людей, сімей, які зараз вимушено покинули місця обстрілів на сході України”.

Що відомо

 • У разі, якщо з певних причин не працюватиме лінія "103", львів'яни та мешканці області зможуть викликати бригаду екстреної допомоги за резервними номерами: 293-29-12; 293-29-14; 293-29-05; 293-29-19; 293-29-16; 293-29-25.
 • Представники місцевої влади закликали мешканців за можливості залишатись вдома та перевірити найближче укриття. Особливо пильними радять бути тим, хто проживає поблизу військових об'єктів. Про ситуацію на Львівщині представники місцевої влади повідомили у екстреному зверненні під час брифінгу.
 • На Львівщині атакували три об’єкти. Це військові частини у Бродах, Новому Калиневі і Кам’янка Бузькій. Про це Суспільному повідомив керівник обласного департаменту комунікацій та внутрішньої політики Дмитро Посипанко.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок