Система оповіщення "дихає на ладан". Звідки франківці зможуть дізнатися надзвичайну інформацію

Система оповіщення "дихає на ладан". Звідки франківці зможуть дізнатися надзвичайну інформацію

Система оповіщення "дихає на ладан". Звідки франківці зможуть дізнатися надзвичайну інформацію
Фото: Unsplash/Jeremy Yap

Система оповіщення цивільного населення Івано-Франківська складається із 15 сирен і дев'ятьох гучномовців. Вона є застарілою і вмикається пів години. Про це на оперативній нараді розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло.

"Спершу звучить сирена, а після неї — звукове повідомлення про те, що сталося і як потрібно чинити. Після отримання інформації громадяни повинні діяти без паніки. Вони мають мати тривожні валізи та документи. І якщо потрібно буде зійти у підвал, то мають сходити, якщо є можливість — сісти в автомобіль і виїхати за межі міста — людина сідає і виїжджає", — розповів Ігор Влізло.

З його слів, на території міста працюють 15 сирен і дев'ять гучномовців. Їх виготовили у 1960, тож техніці — 62 роки.

"Більшість з них — це транзистори або лампові. Поки вони запускаються, потрібно пів години, щоб нагрітися. Тобто система оповіщення — ще радянської доби, початку радянської доби. На сьогодні вона неефективна не тому, що не цифрова, а тому, що система є дуже енергозатратна і, можна сказати, "дихає на ладан". Щоб знайти сьогодні транзистор або лампу, її практично в Україні й навіть у Росії вже немає. Те, що ми могли зібрати у Франківську — це ми з Коломиї привезли, десь там домовилися за пляшку та "зліпили" у Франківську. Однак система оповіщення на сьогодні функціонує", — каже Ігор Влізло.

За його словами, систему оповіщення в Івано-Франківську запускають раз у тиждень. Також раз на місяць управління з надзвичайних ситуацій тестує цифровий комплекс оповіщення "Атрис", який працює у міськвиконкомі.

"Він може одночасно обслуговувати понад 500 абонентів через SMS. Про що йде мова: у випадку надзвичайної ситуації ми надсилаємо SMS-повідомлення керівникам підприємств, керівникам міста різних рангів, телефони яких є у нас уведені (у базу — ред.)", — розповів Ігор Влізло.

За потреби надзвичайні новини будуть транслюватися в ефірах місцевих теле- і радіостанцій, а також по "вуличному радіо", яке працює на зупинках громадського транспорту у місті.

"Є можливість ретранслювати звернення відповідних служб для того, щоб повідомити жителів міста про ту чи іншу ситуацію", — каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради.

Найнадійнішим джерелом інформації в умовах надзвичайних ситуацій і війни, зі слів Ігоря Влізла, є дротові радіо та телефони.

"На сьогодні в Івано-Франківську функціонує 1 600 радіоточок, раніше їх було 5 800 або й більше. Дротових телефонних апаратів у місті є 10 тис., а в попередні роки було 35 тис.", — розповів Ігор Влізло.

Читайте також

  • Стало відомо, в якому стані захисні споруди Івано-Франківська
  • Із 49 захисних споруд цивільного захисту у Франківську більш ніж половина — непридатні
  • Карта бомбосховищ та "тривожний рюкзак". Для франківців підготують пам’ятки, як діяти під час війни
  • Управління тероборони Івано-Франківська не має приміщення для дислокації

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок