Біля пам'ятника Тарасу Шевченку, де збирався харківський Євромайдан, близько 100 харків'ян поклали квіти в пам'ять Героїв Небесної сотні.
Покладання квітів почалося 20 лютого о 10:00 та тривало близько години, передає кореспондент Суспільного. Учасники заходу заспівали гімн України та композицію "Пливе кача" під супровід оркестру Національна академія Національної гвардії України.

На заході представники різних конфесій (Православна церква України, Українська греко-католицька церква, Римсько-католицька церква в Україні та Вірменська апостольська церква) провели спільний молебень.

Серед учасників покладання квітів — голова облради Тетяна Єгорова-Луценко та заступники голови облдержадміністрації Роман Семенуха і Олександр Скакун. Голови облдержадміністрації Олега Синєгубова та міського голови Харкова Ігоря Терехова на заході не було.

Микола Котляр, батько одного з харківських Героїв Небесної сотні Євгена Котляра, вважає, що міська влада поводиться "осторонь": "Наче цього не існувало для неї. Хотілося б трошки більше уваги, пам'ятник, само собою".
Читайте також: Залізничник, майстер історичного бою, Герой України: історія загиблого на Майдані Владислава Зубенка

"У кожній кімнаті — його портрети. Згадую, яким він був у свої 33 роки. Він починав з харківського Євромайдану. Коли студенти у Києві зібралися, він теж хотів їхати туди. Я йому казав: "Ти ж уже дорослий дядько, куди ж тобі до хлопчиків, сиди вдома". І він не поїхав спочатку. Але коли побили студентів — вже поїхав. Кілька разів повертався до Харкова, але так він жив у Києві, виходив щоночі на чергування", — згадує Микола.

Востаннє Євген був удома у січні, згадує батько: "У січні приїхав востаннє, відпочити трохи. Але коли 18-го [лютого] побачив розгін мирної ходи, то взяв квитки на експрес і вже ввечері був там. Я його не відмовляв, просив тільки бути обережним".

"Герої Небесної сотні увійшли в історію країни як, скажімо, Герої Крут. Як би тепер життя не повернулося, хто б не прийшов до влади, цього вже не виписати. Вони назавжди в історії України. Це дійсно Герої нового часу, новітньої України", — сказав Микола Котляр.
Що відомо
- Під час розстрілів на Майдані загинули троє жителів Харкова — Владислав Зубенко, Євген Котляр та Юрій Паращук.
Читайте також: Залізничник, майстер історичного бою, Герой України: історія загиблого на Майдані Владислава Зубенка