В укритті у середмісті Харкова відзначили десятиліття з початку Євромайдану концертом, на якому співали пісень, читали вірші та ділилися спогадами про Революцію Гідності. Під час концерту збирали кошти на потреби Сил оборони.
Про події десятирічної давності намагалися нагадувати та розповідати, в першу чергу, школярам і студентам, каже координатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін.
"Постійно показували їм наш фільм "Герої не вмирають" і просто приходили розказували їм про те, що було 10 років тому. В різних навчальних закладах сьогодні є куточки, присвячені Євромайдану. Ми зробили так, щоб у кожній школі Харківської області — це понад 800 шкіл — ще до початку повномасштабної війни висів плакат, ми їх за власні кошти зробили й домовились з облдержадміністрацією, щоб його повісити", — говорить Чистилін.
За словами координатора місцевого Майдану, у Харкові мітинги почалися на два дні раніше за київські.
"Для мене точка неповернення була за кілька днів до того, як почався Євромайдан. Ми вийшли на два дні раніше за киян, з акціями, з вимогами підписати Януковичем декларацію. За тиждень до того ми сиділи з Мустафою Найємом, Тетяною Даниленко в центрі міста показували кіно. Кернес настільки злякався, що вимкнули світло у центрі міста. Мені було зрозуміло, що це агонія влади. Коли ми вже 21 числа вийшли святкувати 9-ту річницю Помаранчевої революції, то ми вже тоді кричали слово "революція". У Харкові було очевидно, що точка неповернення вже настала", — згадує Володимир Чистилін.
У харківських мітингах під час Революції Гідності взяли участь від 30 до 50 тисяч місцевих жителів, говорить сотник Євромайдану Леонід Онищенко.
"Це був початок, тому що вже 10-ий рік йде Революція Гідності та Свободи, тому що ми 10-ий рік все ніяк не можемо скинути з себе цю страшну радянську імперію, яка, здавалося б ще у 1991 році спочила. Іде жорстока війна і ми ще дуже далекі від перемоги, тому що співвідношення сил щонайменше 1:10. Потрібні неймовірні душевні й фізичні сили перебороти це співвідношення", — каже учасник Майдану.
Учасниця Революції Гідності Дар'я Ухіна впевнена, що спогади про Євромайдан будуть розповідати новим поколінням і в майбутньому: "Свобода сильніша за страх, ненависть, неправду та придушування свого ж народу. Найкращі якості проявилися в моєму народі, і я сподіваюсь, що і зараз вони не будуть згасати".
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube