У Кропивницькому, в обласному краєзнавчому музеї, відбувся вечір пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка.

До музею прийшли 30 людей, серед яких побратим Віктора Чміленка Олексій Цоколов, вдова загиблого 2015 року під Дебальцевим підполковника Володимира Степанка, голова громадської "Єдина родина Кропивниччини" Олена Степанок. Вона передала до фондів музею інформаційні листівки та агітматеріали з Майдану, які належали її чоловіку.

Олексій Цоколов поділився спогадами про події 2014 року у Кіровограді, нині – Кропивницький, та Києві. Сказав, що йому не вистачає порад та щирості друга – Віктора Чміленка.
"Хочу попросити вас посміхатись, щоб не сталось. Не сміятись, не насміхатись, а посміхатись. Чміль нас бачить. Чміль посміхається".

Читайте також: ”Непокаране зло”. Рідні та друг Віктора Чміленка – про розслідування вбивств на Майдані.
Завершився вечір пам’яті, який тривав півтори години, переглядом документального фільму "Чміль", в якому йдеться про життя та смерть Віктора Чміленка.
Що відомо
- Віктор Іванович Чміленко народився 4 лютого 1961 у місті Бобринець Кіровоградської області. Український фермер, громадський активіст, учасник Євромайдану. Загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року. 24 лютого 2014 року на честь Віктора Чміленка перейменували одну з центральних вулиць міста Кіровоград, нині – Кропивницький.
- "Небесна Сотня" — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні відзначають 20 лютого.
Читайте також
- "Ангели пам'яті": у Кропивницькому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.
- ”За участь у Євромайдані мені погрожували звільненням з роботи”,– кропивничанка Наталя Вельгун
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб.
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!