Лідер чоловічої збірної України з біатлону – про вплив погодних умов, потрапляння до масстарту та "страждання" своєї спини – для Суспільне Спорт.
Український біатлоніст Дмитро Підручний знову показав найкращий результат у команді на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Капітан чоловічої збірної повторив особистий олімпійський рекорд у гонці переслідування, посівши 13-те місце.
Підручний припустився п'яти хиб та фінішував із відставанням 3:38.4 хвилини від чемпіона гонки, француза Кантена Фійона-Майє.
Читайте також: Три українці - у топ-25 гонки переслідування на Олімпіаді-2022: результат
Як Підручний оцінює виступ, біатлоніст поділився в коментарі Суспільне Спорт.
Що сказав Дмитро Підручний
- Про складні погодні умови та лижний хід
"Задоволеності взагалі мало. Гонка була надзвичайно важка: дуже важкі погодні умови, особливо на трасі. Не скажеш, що це 12.5 кілометра – таке враження, як цілих 30. Плюс сильний вітер, і частину траси ти йдеш проти нього".
- Про помилки на стрільбі
"Погодні умови на стрільбі також важкі були, але п'ять промахів – багато навіть для таких умов. Як бачимо, суперники стріляли – значить, можна було краще. Але радий, що на останньому рубежі вдалося навіть за цього вітру стрельнути чіткий нуль та на фінішному колі втримати позицію й поборотися за те місце, з якого стартував".
- Про підсумовий результат
"Для такої конкуренції 13-те місце на Олімпіаді – досить непогане. До того ж враховуючи, що по сезону я плюс-мінус на тих місцях крутився. Тому трагедії особливої, думаю, робити з цього не треба".
Читайте також: Україна уперше за 12 років буде представлена у чоловічому масстарті на Олімпіаді-2022
- Про наступні гонки та потрапляння до масстарту
"Сили поки є. Зараз, перш за все, будемо концентруватися на тому, щоб показати хороший результат у естафеті, а потім уже остання гонка – масстарт. Звичайно, хочеться стартувати, хочеться пробувати себе в кожній гонці, показувати хороший результат, використовувати шанси, які тобі дають. Тому радий, що вдалося потрапити в масстарт, і, в принципі, з досить хорошої позиції. Думаю, буду стартувати з середини точно".
"Зараз головне – відновитися від цих двох днів, відпочити й триматися в тонусі. Гонки що вчора, що сьогодні були надзвичайно важкими. Моя спина, як завжди, страждає: тут висота, і траса дуже важка для неї".
Що відомо
- Для 30-річного Дмитра Підручного, який представляє Тернопільську область, це треті Олімпійські ігри в кар'єрі.
- До Пекіна його найкращим особистим результатом на Олімпійських іграх було 21-ше місце у спринті в Пхьончхані (2018). На цій Олімпіаді він оновив рекорд, посівши 13-ту позицію у спринті.
- У цьому сезоні топрезультатом Дмитра в персьюті було 16-те місце на етапі Кубка світу в Гохфільцені. Його найкращий особистий результат цього сезону Кубка світу – 7-ме місце у спринті в Рупольдингу.
Читайте також: "Усі вони герої". Юрай Санітра - про виступ збірної України з біатлону у персьюті Олімпіади-2022
Що далі
- Вівторок, 15 лютого, 11:00. Чоловіки, естафета (4х7.5 км)
- Середа, 16 лютого, 09:45. Жінки, естафета (4х6 км)
- П'ятниця, 18 лютого, 11:00. Чоловіки, масстарт (15 км)
- Субота, 19 лютого, 11:00. Жінки, масстарт (12.5 км)
Де дивитись Олімпіаду-2022
Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.
Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.
Читайте також: Ірина Петренко отримала дві додаткові хвилини штрафу в переслідуванні на Олімпіаді. У чому причина?