Ірина Петренко отримала дві додаткові хвилини штрафу в переслідуванні на Олімпіаді. У чому причина?

Ірина Петренко отримала дві додаткові хвилини штрафу в переслідуванні на Олімпіаді. У чому причина?

Ексклюзивно
Ірина Петренко отримала дві додаткові хвилини штрафу в переслідуванні на Олімпіаді. У чому причина? AP

Біатлоністка могла поборотися за вищі місця, але у підсумку замкнула список спортсменок, які фінішували у гонці.

У Пекіні закінчилися дві біатлонні гонки дев'ятого змагального дня Олімпіади-2022. Чемпіонами у переслідуванні стали норвежка Марте Олсбю Ройзеланд та француз Кантен Фійон-Майє.

На старт у персьюті вийшли лише шість українців: Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Ірина Петренко у жінок, а також Дмитро Підручний, Артем Прима та Антон Дудченко у чоловіків. Покращити позицію у порівнянні зі спринтом вдалося лише Дудченку, який з 60-ї позиції піднявся на 23-у.

Найгірший результат серед представників України показала Ірина Петренко. З 40-ї позиції за підсумками спринту вона опустилася на 55-у, фінішувавши останньою.

Читайте також: Джима на останній стрільбі втратила шанс на медаль Олімпіади-2022 в переслідуванні: результат гонки

Результат Петренко міг бути й кращим. Однак українку покарали під час гонки двома хвилинами штрафу.

За що саме її покарали?

Під час гонки у гонці переслідування напроти Петренко у протоколі з'явилася позначка щодо перегляду її результату. Вона встановлюється тоді, коли біатлоністки порушують умови проходження дистанції або стрільби на вогневих рубежах.

Петренко після другої стрільби посідала 50-е місце з відставанням у 4:20 хвилини від переможниці гонки Марте Олсбю Ройзеланд. Але після третьої стрільби, на якій українка не закрила дві мішені, воно збільшилося до 7:20 хвилин, через що Петренко опустилася на 55-е місце.

За інформацією Суспільне Спорт, Петренко проїхала одне коло штрафу після третьої стрільби замість двох. Відповідно, організатори гонки покарали українку за непройдене коло двома хвилинами штрафу.

Таким чином, дві хвилини штрафу відкинули Петренко значно далі у боротьбі за позиції у гонці. Вищі місця за українку у відрізку двох хвилини зайняли шість біатлоністок, однак Петренко у кращому випадку випередила б усього трьох у зв'язку із непройденим колом штрафу.

Хто така Ірина Петренко

  • 29-річна українська біатлоністка, представниця Чернігівської області на Олімпіаді-2022.
  • Олімпійські ігри-2022 - другі в кар'єрі Петренко. Саме у Пекіні українка встановила особистий рекорд на рівні Зимових Олімпіад, фінішувавши 11-ю в індивідуальній гонці.
  • Крім індивідуальної гонки, Петренко виступила у спринті (40-е місце).

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо