Три українці - у топ-25 гонки переслідування на Олімпіаді-2022: результат

. Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

Результати чоловічого персьюту.

Другою гонкою дев'ятого змагального дня Олімпіади-2022 став чоловічий персьют. 60 біатлоністів боролися за високі місця у Пекіні, серед них і три українці - Дмитро Підручний, Артем Прима та Антон Дудченко.

Підручний та Прима мали хороші шанси на боротьбу як мінімум за потрапляння у топ-6, які у спринті посіли 13-е та 15-е місця. Антон Дудченко ж розпочинав гонку останнім.

На відміну від жіночої гонки, у якій тріумфувала норвежка Марте Олсбю Ройзеланд, чоловіки бігли за інших погодних умов. Зокрема, змінився напрям вітру, що відобразилося на роботі на вогневих рубежах.

Перший вогневий рубіж ніхто з українців чисто не пройшов. Дмитро Підручний зробив одну хибу, а ось Артем Прима та Антон Дудченко - по дві. При цьому Підручний навіть з одним колом штрафу зміг відіграти одну позицію, піднявшись на 12-у сходинку.

Однак на другій стрільбі положення Підручного ще погіршилося. Українець не закрив дві мішені і після відіграних двох позицій перед вогневим рубежом опустився на 16-е місце. Відстріляти чисто зміг лише Дудченко - Прима вдруге поспіль пішов на два кола штрафу.

Остаточно шанси на високі місця українці втратили на першій "стійці". І Підручний, і Прима пішли на два кола штрафу, звідки вийшли на 21-й та 25-й позиціях. Дудченко не закрив одну мішень, але продовжив прогрес: з 60-ї позиції біатлоніст піднявся на 37-у.

Проте Підручний та Прима все ж повернулися на вищі позиції завдяки останній "стійці". Обидва українці відстрялися чисто, піднявшись на 13-у та 17-у позиції. Закрив усі п'ять мішеней Антон Дудченко, вийшовши на 26-е місце.

У підсумку Підручний втримав 13-у позицію. Прима посів 18-е місце, а ось Дудченко фінішував 23-м, відігравши 37 позицій упродовж гонки.

Олімпійським чемпіоном персьюту став француз Кантен Фійон-Майє. На фініші він випередив норвежця Тарьєя Бьо. Переможець спринту Йоганнес Бьо з сімома хибами фінішував п'ятим.

Біатлон. Гонка переслідування (чоловіки)