"Душа боліла, що не міг допомогти". Юрай Санітра - про два тижні на самоізоляції на Олімпіаді-2022

"Душа боліла, що не міг допомогти". Юрай Санітра - про два тижні на самоізоляції на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Душа боліла, що не міг допомогти". Юрай Санітра - про два тижні на самоізоляції на Олімпіаді-2022
biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар тренера чоловічої команди для Суспільне Спорт.

Юрай Санітра повернувся до обов'язків тренера чоловічої команди на Олімпіаді-2022. У п'ятницю, 11 лютого, стало відомо про вихід тренера з самоізоляції.

Санітра першим зі складу збірної України з біатлону отримав позитивний результат тесту на коронавірус. При цьому на самоізоляції в готелі тренер чоловічої команди перебував з 28 січня, тобто близько двох тижнів.

Читайте також: Тренер збірної України з біатлону відправлений на самоізоляцію в Пекіні-2022: що це означає

Після того, як Санітра залишив межі самоізоляції, він відновив підготовку з біатлоністами. А вже у суботу, 12 лютого, буде присутній під час спринтерської гонки чоловіків.

В ексклюзивному інтерв'ю, яке Юрай Санітра дав Суспільне Спорт, тренер чоловічої команди розповів про те, якими для нього виявилися два тижні перебування на самоізоляції.

Санітра назвав найважчим для себе неможливість допомогти команді під час перших офіційних стартів. І зазначив, що під час самоізоляції втратив близько п'яти кілограмів ваги.

"Спочатку хочу подякувати і відправити привіт всім, хто в цей час відправляв мені чимало позитивної енергії. Хотів би виказати велику вдячність президенту Національного олімпійського комітету України – Сергію Бубці, який за останній час зробив дуже багато для того, щоб я зміг сьогодні бути на арені".

 • Як проходила самоізоляція для Юрая Санітри

"З одного боку, прожити 16 днів на ізоляції в Китаї – це перевіряє моральний і психологічний стан людини, але це було не найстрашніше. Більше переймався тим, що душа тренерська боліла через те, що не міг допомогти хлопцям у підготовці. Допрацювати ті деталі, які було необхідно. Дивився, як вони на трасі боролися і не міг нічого підказати. Це було страшніше, ніж ті 16 днів на ізоляції в одній кімнаті. Стосовно умов перебування там не хочу говорити, може після Олімпіади розкажу як там усе відбувалося. Хочу зараз більше концентруватися на роботі. Радує мене те, що трохи зміг скорегувати вагу, бо втратив там 4-5 кілограмів".

 • Про перегляд гонок та контакт зі спортсменами

"Я контактував кожен день з тренером Олексієм Кравченком і зі спортсменами. Навіть кілька днів до першого старту готував плани для підготовки. Важко мені було відпрацювати певні деталі в цій підготовці, які можна підказати і допрацювати, бо я сьогодні вперше бачу стадіон. Трансляція з біатлону на китайському телебаченні не була така, яку б хотів бачити. Вболівальники знають про трасу більше ніж я на даний час, адже до мене інформація доходила лише через телефон. Скажу, що хлопці порадували мене своїм станом. Теж треба їм подякувати, що багато позитиву мені відправляли, через дзвінки і тим, що впоралися з цією ситуацією – професійно ставилися до підготовки до стартів".

 • Про вихід на перше тренування

"Не переживаю якісь сильні емоції. Зрозуміло, що зараз на першому тренуванні з Артемом Тищенком я побачив, як реагувати на умови місцевої траси. Тому буду використовувати свій досвід і хочу, щоб сьогодні в спринті хлопці показали свою силу. Адже бачу, що вони готові добре. Потрібно, що зараз бог-щастя мені повернув те, що забрав за ці 16 днів і тоді зможемо радіти на фініші".

 • Про інтерес до ситуації з Юраєм від тренерів інших країн

"Всі переживали, адже якщо людина сидить на ізоляції 7-12 днів, то ще нормально. Але 16 днів, то є вже забагато. Знаю, що вже керівництво Міжнародного біатлонного союзу цікавилося моїм станом. Скажу, що зі здоров’ям: два дні був реально коронавірус, але наступні 14 днів я вже почувався нормально. На жаль, тести на коронавірус якось мені не вдавалося здати нормальні. Вже на сьомий день мав негативний, а через день знов позитивний, і так далі – негативний, а за ним позитивний. Не хотіли мене відпускати і тому прожив так половину Олімпіади і навіть більше".

 • Перші думки після виходу з ізоляції

"Для мене був шок, коли мені сказали, що можу вийти з кімнати. Спочатку сказали, що буде необхідний ще один тест. А потім швидко зібрав речі і відправився з "цього місця" у селище. Важко описати, що відчуває людина, коли виходить з чотирьох стін до людей. Але я радий, що вийшов з цієї ситуації здоровим і може ще у наступних стартах відпрацювати та зробити свій вклад тут в Пекіні".

Читайте також: "Запам’ятаю Олімпіаду як страшний сон". Білосюк розповіла про коронавірус та ізоляцію на Іграх-2022
 • Про стан в ізоляції

"Скажу ще раз всім: "Дякую!". Важко мені про це говорити, але й сильне его чоловіка відчує тиск, коли сидиш 16 днів в ізоляції і не можеш нічого зробити. Немає виходу, відсутнє рішення, і ти повинен лише сидіти та чекати тест на наступний день. Ввечері інколи щось хотілось таке зробити, вже не знав що саме, але реально у цих умовах треба було слідувати правилам. А тут в Китаї, якщо стосується коронавірусу, то вони дуже жорсткі, тому я й відсидів стільки днів карантину".

 • Про сьомі Ігри у кар’єрі

"Чекав я для себе іншого сценарію на сьомій Олімпіаді в кар’єрі, але не склалося. Не розумію одного, як за два роки під час цієї пандемії, коли я знаходився у контакті з кронавірусом і не захворів, а одразу коли потрібно було показати пік своєї роботи це сталося. Ще й з таким сценарієм, як у мене. Це просто не зрозуміло".

Що відомо

 • Для Юрая Санітри Олімпіада-2022 є другою у статусі тренера збірної України. Керував чоловічою командою він і у Пхьончхані (найкращий результат - 21-е місце Дмитра Підручного).
 • За відсутності Санітри чоловіча збірна України взяла участь у змішаній естафеті (13-е місце), а також в індивідуальній гонці. Найкращий результат показав Дмитро Підручний, фінішувавши 18-м.
 • Крім Санітри, самоізоляцію за останні дні покинули біатлоністка Олена Білосюк та сервісмен Іван Білосюк.

Календар чоловічих гонок на Олімпіаді-2022 з біатлону

 • Субота, 12 лютого, 11:00. Спринт (чоловіки)
 • Неділя, 13 лютого, 12:45. Гонка переслідування (чоловіки)
 • Вівторок, 15 лютого, 11:00. Естафета (чоловіки)
 • П'ятниця, 18 лютого, 11:00. Масстарт (чоловіки)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо