Тренер збірної України з біатлону відправлений на самоізоляцію в Пекіні-2022: що це означає

Тренер збірної України з біатлону відправлений на самоізоляцію в Пекіні-2022: що це означає

Тренер збірної України з біатлону відправлений на самоізоляцію в Пекіні-2022: що це означає
biathlon.com.ua

Другий ПЛР-тест тренера також дав позитивний результат.

Головний тренер збірної України з біатлону Юрай Санітра не буде присутній на підготовці команди перед першими стартами на Олімпійських іграх у Пекіні. Обидва його ПЛР-тести, які він здав після прибуття на Олімпіаду-2022, виявилися позитивними, про що повідомляє Biathlon.com.ua.

У четвер, 27 січня, Суспільне Спорт повідомило, що Санітра отримав позитивний результат першого ПЛР-тесту, коли прилетів разом зі збірною України у Пекін. Позитивний тест здав лише він - решта представників команди отримали негативні результати.

Читайте також: Тренер збірної України з біатлону отримав позитивний тест на COVID-19 після прибуття на Олімпіаду

Санітра мав здати ще один ПЛР-тест в олімпійському селищі - саме він мав визначити, чи відправиться тренер на самоізоляцію або ж, за умови негативного результату тесту, зможе готувати команду перед стартом Олімпіади-2022. Однак, як повідомляє джерело, результат другого ПЛР-тесту Санітри також виявився позитивним.

Таким чином, головний тренер чоловічої збірної України відправиться на самоізоляцію і зможе лише дистанційно готувати команду та тренерів. Перебуватиме Санітра в готельному номері в олімпійському селищі Пекіна.

Замість нього готувати працювати з командою будуть Олексій Кравченко та Ігор Ященко, крім цього до Пекіна відправилися Урош Велепець - головний тренер жіночої команди, а також Олександр Кравченко.

Коли Юрай Санітра зможе вийти з самоізоляції

Згідно з "правилами Олімпіади-2022" (playbook для атлетів та представників команд), ситуація розвиватиметься наступним чином. Якщо у тренера чоловічої збірної немає симптомів коронавірусної хвороби, він відбуватиме самоізоляцію в готельному номері.

За таких умов, правила для виходу з самоізоляції будуть наступними: потрібно отримати два поспіль негативні ПЛР-тести з різницею не менш ніж 24 години. Тестуватимуть Юрая щоденно.

Після виходу з самоізоляції Юраєві Санітрі доведеться дотримуватися правил, як для "близького контакту". Згідно з правилами, це включає в себе здачу ПЛР-тесту двічі на добу упродовж тижня. Правила "близького контакту" триватимуть 14 днів.

Коронавірус у збірній Україні перед Олімпіадою-2022: що відомо

  • Це перший випадок позитивного тесту на коронавіус в складі олімпійської збірної України.
  • Перед стартом сезону у складі чоловічої команди виник спалах коронавірусу, під час якого перехворіли Артем Прима та Артем Тищенко, які потрапили до складу на Олімпіаду-2022.
  • Крім цього, позитивний результат тесту на коронавірус також отримував тренер Олександр Кравченко. Через це він пропускав два останні етапи Кубка світу, але у Пекін разом зі збірною відправився.
Читайте також: Тренер збірної України з біатлону відправлений на самоізоляцію через позитивний тест на COVID-19

Що відомо

  • Перед вильотом спортсмени та тренери пройшли два ПЛР-тести, усі показали негативні результати в збірній України.
  • Випадки захворювання на коронавірус після прибуття в Пекін уже були в складі біатлонної збірної Росії (захворів тренер), через позитивний тест під питанням участь в Іграх чеського біатлоніста Адама Вацлавика.
  • Збірна Норвегії, своєю чергою, не може вилетіти до Пекіна через випадки захворювання на COVID-19. Зокрема, позитивні тести здали одразу дві спортсменки.
Читайте також: Збірна Норвегії не може вилетіти на Олімпіаду-2022 і ризикує втратити кількох лижниць
На початок