У Запоріжжі підприємці протестували проти фіскалізації та зростання тарифів на енергоносії

У Запоріжжі підприємці протестували проти фіскалізації та зростання тарифів на енергоносії

Доповнено
У Запоріжжі підприємці протестували проти фіскалізації та зростання тарифів на енергоносії
Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі на площі Фестивальній відбулася акція протесту підприємців. Учасники вимагали скасувати закони, що передбачають обов'язкове використання касових апаратів, а також знизити тарифи на енергоносії для бізнесу.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Запоріжжя Валентин Пересипкін з місця події.

Запорізькі підприємці долучилися до всеукраїнських мітингів, що відбуваються сьогодні містами України. За підрахунками, на акцію протесту вийшли близько 200 людей. Зокрема, це представники двох запорізьких спілок підприємців — "Єдність" та "Ніка".

"Ми не проти цих касових апаратів, ми проти фіскалізації, ми проти штрафних санкцій. Мало того, що вони поставили нас під ярмо, ми ще проти того, що ми своїм майном — заручники свого майна, якщо боронь Боже, там щось станеться", — каже голова Запорізької спілки підприємців "Ніка" Лілія Кривенко.

Протест підприємців
Фото: Суспільне Запоріжжя

Учасники акції протесту стоять з плакатами "РРО — це знищення малого бізнесу", "Не дамо знищити спрощену систему".

"Проблема касових апаратів в тому, що це додаткове навантаження на підприємців. До того ж — штрафи, які, я б сказала, вже заздалегідь закладені, бо жоден продавець не впорається з обсягом роботи по касовому апарату при обслуговуванні вже самого споживача", — каже підприємиця з Енергодару, власниця продуктового магазину Аліна Заліско.

Читайте також: Головна проблема — фіскалізація: економісти про протести ФОПів під Радою
Протест підприємців
Фото: Суспільне Запоріжжя

Окрім того, учасники акції протесту виступали проти підвищення тарифів на енергоносії для бізнесу.

Що відомо

  • З 2022 року набрав чинності закон про обов'язкове використання касових апаратів для ФОПів. Підприємець може самостійно вибрати тип касового апарату. Він може бути апаратним РРО чи програмним.
  • У Верховній раді подали на реєстрацію проєкт закону про внесення змін до закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
  • Класичні РРО коштують від 4 до 20 тисяч гривень, а їхнє обслуговування щомісяця вартує 200-300 грн. Натомість програмні РРО (ПРРО) — безкоштовні. Це програми для телефона, планшета чи комп'ютера. А їхнє щомісячне обслуговування коштує до 200 грн. Зареєструвати його простіше — через кабінет платника податків. Ця норма не стосується фізосіб-підприємців, які не проводять розрахункові операції. Тобто бізнес, який отримує оплату лише у вигляді банківського переказу за реквізитами, може працювати без фіскалізації.
  • У випадку невикористання РРО передбачені штрафи. Пеня за першу незаконну розрахунково-касову операцію відповідатиме сумі чека, друга та наступні складатимуть 150% від суми чека. Тим часом спікер Верховної ради Руслан Стефанчук заявив, що до кінця 2022 року підприємці, які не встановили касові апарати (РРО), не будуть сплачувати штрафи.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок