За словами очільника Державного космічного агентства України Володимира Тафтая, ситуація із запуском українського супутника "Січ-2-30" є "нештатною, але зрозумілою і не критичною". Остаточно його стан вдасться з’ясувати через два місяці після льотних випробувань.
Про це Тафтай розповів в інтерв’ю Суспільному.
"Фахівці КБ “Південного”, фахівці у використанні супутникових зв’язків, Національний центр використання космічних засобів ведуть цю роботу. Після закінчення ми вже зможемо надати вам більшу інформацію", — заявив голова Держкосмосу.
Він пояснив, що причин нештатної ситуації із "Січ-2-30" кілька: це і розташування самого супутника під час його виведення, і кількість супутників, які виводились одночасно з українським — 105.
"Дочекаймось, коли фахівці виконують свою роботу, і далі будемо давати оцінки", — так Тафтай відповів на питання, чи можна буде вважати український супутник втраченим, якщо через два місяці він не вийде на зв’язок.
Читайте також: "Ми плануємо створити сузір'я космічних апаратів", — голова Держаного космічного агентства Тафтай
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Що відомо
- 13 січня 2022 року о 18:51:58 за київським часом у результаті кластерного пуску ракета-носій Falcon 9 вивела український супутник дистанційного зондування Землі "Січ-2-30" на розрахункову орбіту. Це перший за 10 років український супутник, який був запущений у космос. Після запуску супутник вийшов на зв’язок.
- 27 січня конструкторське бюро "Південне" повідомило, що супутник "Січ-2-30" не може виробляти достатню кількість енергії на орбіті. Це не дозволило "встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації".
Читайте також
Від сільського господарства до військової сфери: про можливості українського супутника "Січ-2-30"
Супутник "Січ-2-30" і SpaceX: чи повертається Україна до клубу космічних держав
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!