"Гадаю, це помилки тренерів". Велепець пояснив промахи України у змішаній естафеті Олімпіади-2022

"Гадаю, це помилки тренерів". Велепець пояснив промахи України у змішаній естафеті Олімпіади-2022

Ексклюзивно
"Гадаю, це помилки тренерів". Велепець пояснив промахи України у змішаній естафеті Олімпіади-2022 Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар українського тренера Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону виступила на першому старті Олімпіади-2022 у Пекіні. У змішаній естафеті українські біатлоністи фінішували з 13-м результатом.

Головним моментом у гонці для України став перший етап Валентини Семеренко. 36-річна біатлоністка заробила три кола штрафу, після яких Україна йшла на останній позиції.

У підсумку Україні вдалося піднятися на сім позицій та утриматися від потрапляння у число колових. Але не поборотися за топ-10: ще одне коло штрафу заробив Дмитро Підручний.

Читайте також: Україна - 13-та в змішаній естафеті на Олімпіаді, "золото" на фініші Норвегії: результат

Після гонки головний тренер жіночої команди України Урош Велепець дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому оцінив виступ біатлоністів.

Зокрема, Велепець звернув увагу на хиби Семеренко та переніс відповідальність за її виступ на тренерів. Він зазначив, що її промахи - результат пристрілки та змін умов щодо вітру, який був слабким перед стартом естафети.

 • Про стрільбу Валентини Семеренко
"Хиби Семеренко? Гадаю, це помилка тренерів. Пристрілювалися за сильного вітру, він стих. Вона не зрозуміла, куди вистрілила, і це важко було зробити їй самій: коли біжиш, то треба швидко стріляти, часу немає [дивитися, куди вистрілив]. Гадаю, це наша помилка, тому що на пристрілці вітер був інший".

"У багатьох були проблеми: у тих, хто стріляв з першої по п'яту установку - одні, а у тих, хто з п'ятої і далі - інші. Результатом незадоволені, але за медалі та топ-3 шансів не було [за такої гонки]".

 • Про подальші етапи після етапу Семеренко

"Важко було: після етапу Валентини Семеренко відставання було 3:26 хвилини. Юлія Джима провела чудову естафету, Артем Прима - також. Підручний чотири вистрілив наприкінці, там був шанс зачепитися за топ-10, але не вийшло. Маємо, що маємо - будемо боротися далі".

 • Про адаптацію спортсменів до холоду у Пекіні.

"Адаптація до холоду? По-різному переносять холод спортсмени. Є більш витривалі, є такі, що гірше переносять холод. Олімпіада-2022 тільки розпочалася, не хочемо далі хворіти, адже через коронавірус вже було чимало проблем. По-різному намагаються впоратися з холодом, комусь простіше, комусь складніше. Але це зимовий вид спорту".

Читайте також: "Холодно і не можеш показати себе". Прима - про виступ у змішаній естафеті Олімпіади-2022
 • Про відсутність Білосюк у складі на змішану естафету

"Відсутність Білосюк? Це найгірший момент, який міг тільки бути: готуєш цю естафету, до цих перших стартів. Звісно, це неприємно, коли дізнаєшся про таке. Починаєш розмовляти з дівчатами, які готувалися до індивідуальної гонки. Неприємно, але вже як є".

 • Як загалом оцінює виступ України у змішаній естафеті

"Гадаю, що нам не пощастило. Стріляли з врахуванням сильного вітру, коректували. Спортсмени можуть і самі реагувати, але все ж потрібно було нам раніше продумати. "Пристріляли" Джиму - так вона впоралася, бо прийшла вже наприкінці пориву вітру та й у хлопців було менше проблем. Треба поспілкуватися зі спортсменами та зробити висновки".

 • Коли очікувати на приїзд у розташування збірної Анастасії Меркушиної

"Анастасія Меркушина в дорозі. Сьогодні вилітає".

Читайте також: Анастасія Меркушина вирушить до Пекіна, проте її старт на Олімпіаді-2022 не гарантовано

Календар біатлону на Олімпіаді-2022: повний розклад

 • Субота, 5 лютого, 11:00. Змішана естафета
 • Понеділок, 7 лютого, 11:00. Жінки, індивідуальна гонка (15 км)
 • Вівторок, 8 лютого, 10:30. Чоловіки, індивідуальна гонка (20 км)
 • П'ятниця, 11 лютого, 11:00. Жінки, спринт (7.5 км)
 • Субота, 12 лютого, 11:00. Чоловіки, спринт (10 км)
 • Неділя, 13 лютого, 11:00. Жінки, гонка переслідування (10 км)
 • Неділя, 13 лютого, 12:45. Чоловіки, гонка переслідування (12.5 км)
 • Вівторок, 15 лютого, 11:00. Чоловіки, естафета (4х7.5 км)
 • Середа, 16 лютого, 09:45. Жінки, естафета (4х6 км)
 • П'ятниця, 18 лютого, 11:00. Чоловіки, масстарт (15 км)
 • Субота, 19 лютого, 11:00. Жінки, масстарт (12.5 км)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо