"Холодно і не можеш показати себе". Прима - про виступ у змішаній естафеті Олімпіади-2022

"Холодно і не можеш показати себе". Прима - про виступ у змішаній естафеті Олімпіади-2022

Ексклюзивно
"Холодно і не можеш показати себе". Прима - про виступ у змішаній естафеті Олімпіади-2022
AP

Як український біатлоніст оцінив результат у змішаній естафеті.

Збірна України з біатлону розпочала виступи на Олімпіаді-2022. У першій гонці Ігор у Пекіні - змішаній естафеті - українці посіли 13-е місце з відставанням у майже 3:40 хвилини від переможців Норвегії.

Ключовим у естафеті збірної України став перший етап Валентини Семеренко. Українська біатлоністка завершила його з трьома колами штрафу, передавши естафету на останній позиції.

Попри це, на наступних трьох етапах українці відіграли сім позиції. У тому числі завдяки зусиллям Артема Прими, який підняв Україну на 12-е місце на третьому етапі. Однак і на ньому українці не втрималися: Дмитро Підручний заробив коло штрафу та фінішував на 13-й позиції.

Читайте також: Україна - 13-та в змішаній естафеті на Олімпіаді, "золото" на фініші Норвегії: результат

Після гонки Артем Прима дав коментар Суспільне Спорт, у якому розповів про враження від змішаної естафети.

Прима звернув увагу на роботу на вогневих рубежах, відзначивши, що йому довелося "затискатися" під час стрільби. Загалом ж досвідчений біатлоніст залишився не зовсім задоволений своїм виступом, зокрема швидкістю проходження етапу.

  • Про роботу на вогневих рубежах

"Коли я прийшов стріляти лежачи, то вітру майже не було, легенький зліва був. Хоча ми перестрілювалися зліва, тому доводилося притискатися правіше. Але все одно були хиби, тому потрібно після старту з тренером подивитися, наскільки добре притискався, чи варто більше або менше, щоб знати по вітру, як робити краще".

  • Як оцінює швидкість на дистанції

"А по дистанції в принципі більш-менш нормально, але важко коментувати на 100%. Дуже холодно і себе не можеш показати на дистанції. Вдихаєш холодне повітря і біжиш. Тільки на одному підйомчику можна було видати, потім все одно біжиш і на якійсь передачці не можеш видати свій максимум".

  • Загальне враження від результату України в естафеті

"На розминці слідкував за тим, як дівчата бігають свої етапи. Контакт у будь-якому випадку вийшов, мені передали естафету разом із канадцями, потім чехи були поруч. У контакті в цій гонці все одно біг, але незадоволений своїм виступом. Хотілося трохи краще впоратися на стрільбищі та відчути максимум швидкості. Було б добре вийти на свою максимальну швидкість, щоб не заважало холодне повітря. Був би дуже радий цьому".

Хто такий Артем Прима

  • 34-річний український біатлоніст, представник Чернігівської області.
  • Олімпіада-2022 - третя у кар'єрі Артема Прими. Найкращий результат - 32-е місце у спринті на Іграх-2014.
  • Для Прими змішана естафета у Пекіні стала ювілейною 10-ю гонкою. У Пхьончхані він разом із командою посів сьоме місце.
  • У 2021 році Прима показав три результати у топ-20: восьме - у персьюті, дев'яте - в індивідуальній гонці, 20-е - у спринті (всі - чемпіонат світу).
  • Перед стартом сезону 2021/22 Прима перехворів коронавірусом. Найкращий результат - 17-е місце у спринті Гохфільцена.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок