Перейти до основного змісту
Як формують тероборону в Києві та чому не треба панікувати — інтерв'ю з Крищенком

Як формують тероборону в Києві та чому не треба панікувати — інтерв'ю з Крищенком

Ексклюзивно

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Андрій Крищенко вступив в територіальну оборону у листопаді 2021-го. За його словами, якщо раніше на "гарячу лінію" КМДА і одного дзвінка з приводу вступу в тероборону не було, то зараз – близько 50-ти на день. Як формують тероборону Києва, кого беруть, де тренують та чи будуть навчання для всіх цивільних — в інтерв'ю Крищенка Суспільному.

Читайте також: "Треба включатися всім". Як розгортають тероборону та що не так у законі про "нацспротив"

На якому етапі розгортання тероборони в столиці?

Щоб забезпечити в першу чергу пункти постійної дислокації, була прийнята програма захисту Києва. Виділено на три роки 110 мільйонів, на цей – 40 млн грн. Але я впевнений, що цифра буде коригуватися в сторону збільшення трохи згодом. Там закладені кошти на приведення в належний стан необхідної кількості приміщень.

Скільки в Києві резервістів?

Цифра плаваюча. Приблизно до 600 резервістів, але ще багато потрібно, тому що чисельність резервістів значно збільшена з першого січня. Штат бригади в два рази збільшений. Але ще кілька тисяч людей нам потрібні.

Є терміни, до коли ось все це потрібно завершити?

Крищенко: На мою думку і Віталія Кличка, це повинно бути зроблено ще "вчора". Ми ставимо дуже стислі дати і я не буду вам казати: доба, тиждень, місяць. Але це треба робити зараз, і ми це робимо.

Паніка – це і є відсутність якоїсь елементарної інформації, знань або вмінь.

Як людина може стати резервістом?

Просто набираєте: ТрО Києва. І ви побачите і порядок, як стати резервістом, і телефони гарячої лінії. Там все прописано. Там є 6 кроків, як стати резервістом. Ви повинні звернутись на телефон гарячої лінії, вас сконтактують з командиром або начальником штабу батальйону, куди ви хочете потрапити. Або за місцем вашого проживання. Той чоловік з вами зустрінеться, переговорить і надасть вам допомогу в оформленні решти документів. Як правило, оформлення документів – максимум тиждень. Проходження медкомісії – залежить від стану здоров’я.

Резервістом може стати не лише громадянин міста Києва, а й ті, хто тимчасово працює в місті або тимчасово проживає в Києві. Достатньо довідки про проживання, або про працю в місті Києві.

Укладаються контракт резервіста – з офіцерами на 5 років, сержант/солдат – на 3 роки.

У КМДА працює "гаряча лінія" у робочий час. Буває понад 50 дзвінків. Місяць тому було не більше 10, а пів року тому і одного не було. Зараз кожен день телефон практично розривається. Майже всі батальйони включають свої телефони гарячої лінії.

Читайте також: Що треба, аби потрапити в тероборону (інструкція)

Чи варто киянам зараз хвилюватися за свою безпеку?

Влада дає всю інформацію, що ми робимо для подолання тієї чи іншої кризи. Це не тільки з можливими бойовими діями, а й починаючи з елементарних речей, навіть про несприятливу погоду.

Я не можу розказати, що відбудеться, але я чітко кажу, до чого ми готові. Паніки точно не потрібно. Але паніка – це і є відсутність якоїсь елементарної інформації, знань або вмінь. Влада готова, місцеві збройні сили готові. Тому немає паніки.

Читайте також

З кого формуватимуть загони тероборони. Пояснює Міноборони

Як українців готують до національного спротиву. Пояснює міністр оборони

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок