Перейти до основного змісту
Друга петиція з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції набрала 25 тисяч голосів

Друга петиція з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції набрала 25 тисяч голосів

Друга петиція з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції набрала 25 тисяч голосів
. Марш жінок-2021/ Київ /фото: Оксана Сенів/Суспільне

Друга петиція на сайті президента України за ратифікацію Стамбульської конвенції Стамбульська конвенція проти насильства покликана захищати жертв домашнього насильства. Вона гарантує постраждалим доступ до медичного забезпечення, психологічної та юридичної підтримки, вдосталь безпечних місць (притулків) та право на компенсації й справедливе розслідування.зібрала 25 тисяч необхідних підписів. У травні 2020 року перша така ж петиція теж зібрала понад 25 тисяч голосів.

5 червня 2020 року президент України Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Проте обіцянку досі не виконав, зазначає "Повага".

Саме тому зареєстрували другу петицію.

Що відомо

  • У 2011 році Комітет міністрів Ради Європи ухвалив Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.
  • Туреччина стала першою країною, яка ратифікувала цей документ. Після неї Конвенцію підписали ще 33 країни.
  • Україна брала участь у підготовці Стамбульської конвенції проти насильства, проте Верховна рада досі її не ратифікувала. Проти ратифікації виступають Всеукраїнська рада церков та деякі народні депутати, стверджуючи, що конвенція "нав'язує гендерну ідеологію".
  • Понад 50 українських громадських організацій об’єдналися в коаліцію "За Стамбульську конвенцію" із закликом до президента Зеленського та Верховної ради ратифікувати цей міжнародний документ.
  • Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що конвенцію мають ухвалити у 2022 році. За її словами, Уряд провів консультації щодо конвенції із Радою Європи та отримав відповідні роз’яснення, які мають спростити ратифікацію документа в Україні.

Читайте також

"Фемінізм у кожну хату", "Часікі не тікають, вони електронні": фоторепортаж з Маршу жінок у Києві

Право на життя без насилля. Що таке Стамбульська конвенція

"Захистити мене немає кому". Чому Україна не ратифікувала Стамбульську конвенцію проти насильства

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок