"Багато розбіжностей щодо Мінська": у Парижі завершилась зустріч радників Нормандської четвірки

"Багато розбіжностей щодо Мінська": у Парижі завершилась зустріч радників Нормандської четвірки

"Багато розбіжностей щодо Мінська": у Парижі завершилась зустріч радників Нормандської четвірки
. ОПУ

У Парижі відбулась зустріч радників лідерів країн "нормандського формату" — Німеччини, Франції, України та Росії. Переговори тривали 8 годин. Сторони домовились про дотримання перемир’я на сході України, визнали "розбіжності" щодо Мінських угод та запланували нову зустріч, яка, ймовірно, відбудеться у Берліні за два тижні. Також вони узгодили комюніке – перше з грудня 2019 року.

Перемовини між учасниками зустрічі тривали протягом 8 годин.

Як заявив за результатами перемовин представник РФ, заступник керівника Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, сторони дійшли згоди щодо необхідності дотримання перемир’я.

"У нас відбулася непроста розмова. Відверта, щоб провести інвентаризацію Мінських угод. Домовилися, що незалежно від тих різночитань, які є, перемир'я має дотримуватися і має виконуватись обома учасниками угод. Це питання, про яке ми домовилися", — розповів він.

При цьому Козак поскаржився на те, що Україна не відповідає на пропозиції щодо врегулювання конфлікту, які висловлюють представники ОРДЛО.

"Сьогодні йдеться не стільки про те, щоб обговорювалося питання, щоб був фізичний діалог, а хоча б ті письмові пропозиції, які Донбас (ОРДЛО — ред.) вніс, щоб на них була реакція. На жаль, щодо цього питання не було рішення. Для цього попросили двотижневу паузу. Усі пропозиції окремих районів Донецької та Луганської областей залишаються без позитивної або негативної реакції України. Власне бачення майбутньої автономії, особливого статусу Україна досі не висловила", — зазначив посадовець.

При цьому він наголосив, що для проведення наступної зустрічі необхідно визначитись із правовим статусом ОРДЛО.

"Щойно буде виконано підсумки попереднього саміту, можна говорити про наступний. Йдеться про правові аспекти особливого статусу Донбасу, і наступна зустріч має бути присвячена питанню підготовки виборів представників окремих регіонів Донбасу", — зауважив Козак.

Окрім того, посадовець прокоментував пропозицію "Єдиної Росії", владної партії російської Держдуми, надати бойовикам ОРДЛО зброю, про що заявив секретар Генеральної ради партії Андрій Турчак.

"Не знаю, чим він керувався", — зазначив він.

За словами Козака, із ним ніхто не радився і він не знав про таку ініціативу заздалегідь.

Представник української делегації та керівник Офісу президента Андрій Єрмак підтвердив, що сторони погодили дотримання перемир’я.

"Було узгоджено фінальне комюніке. Я вважаю, що головним є підтримка всіма учасниками Нормандського формату сталого режиму припинення вогню. Який має діяти без будь-яких умов", — зазначив він.

Він також додав, що це комюніке є першим із грудня 2019 року.

"Я вважаю, що це — реанімація Нормандського формату", — висловив переконання керівник ОПУ.

Окрім того, Єрмак підтвердив заплановану у Берліні зустріч Нормандської четвірки.

"Наступна зустріч відбудеться незабаром, я думаю за два тижні. Вона відбудеться в Берліні. Ми домовилися про продовження цього діалогу. Ви розумієте, що підтримка і єдине ставлення щодо сталого режиму припинення вогню, особливо в тій напруженій ситуації навколо кордонів України — це є дуже важливим", — зауважив посадовець.

"Для нас припинення війни і повернення територій і деескалація навколо кордонів — пріоритет", — підкреслив Єрмак.

Про початок зустрічі вдень 26 січня Суспільному повідомила помічниця голови Офісу президента Андрія Єрмака Дарія Зарівна.

"Прилетів до Парижу у складі делегації на зустріч політичних радників лідерів Нормандського формату. Нарешті вдалося розблокувати цей формат – і це потужний сигнал готовності сторін до мирного врегулювання. Сподіваюсь на конструктивний діалог в інтересах України", — написав перед цим у Twitter Андрій Єрмак.

Раніше німецькі ЗМІ повідомили, що сторони мають обговорити дату переговорів України з бойовиками ОРДО про статус Донбасу. У відповідь на це голова Офісу президента запевнив, що жодних прямих переговорів із підконтрольними РФ очільниками з ОРДЛО буде. Він зазначив, що переговори стосуватимуться відновлення режиму повного припинення вогню, гуманітарних питань, відкриття пропускних пунктів і майбутньої роботи "Нормандського формату".

Що відомо

Читайте також

Від провокацій на Донбасі до санкцій. Що писали західні ЗМІ про агресію Росії проти України

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок