Перейти до основного змісту
Визнання ОРДЛО буде "повним виходом" Росії з Мінських домовленостей – Кулеба

Визнання ОРДЛО буде "повним виходом" Росії з Мінських домовленостей – Кулеба

Визнання ОРДЛО буде "повним виходом" Росії з Мінських домовленостей – Кулеба
. УНІАН

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба впевнений, що можливе визнання ОРДЛО з боку Росії буде "повним виходом" з Мінських домовленостей. Про це очільник МЗС заявив в інтерв’ю для Радіо Свобода.

"Можливе визнання "ДНР" та "ЛНР" Російською Федерацією стане очевидним і повним виходом Росії з Мінських домовленостей", – заявив міністр Кулеба.

Очільник українського МЗС також наголосив, що відповідальність за виконання Мінських угод лежить на Росії. Він заявив, що для світу Росія є стороною Мінських домовленостей та зобов’язана виконувати їх, починаючи з безпекової частини.

Пропозиція щодо визнання ОРДЛО Росією 19 січня була висловлена у російській Державній думі. Тоді депутати з фракції КПРФ подали на розгляд проєкт постанови у якому пропонували російській Думі звернутися до Володимира Путіна з проханням про визнання окупованого Донбасу незалежними державами. Перед офіційним винесенням на голосування Думи проєкт постанови має бути розглянутий в комітетах.

Що відомо

  • 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
  • Згодом у російському МЗС пояснили, що у своїх "гарантіях безпеки" від Заходу хочуть, щоб НАТО вивело військовий контингент та озброєння із Болгарії та Румунії, які до 1997 року не були членами альянсу.
  • Президент Володимир Зеленський закликав українців не піддаватися панічним настроям щодо можливої агресії з боку Росії, які поширюють засоби масової інформації.
  • Президент Зеленський заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат". Таким чином він відповів на заяву президента США Джо Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії.
  • 13 січня Сенат США провалив голосування за перший законопроєкт про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Усього таких документів у Вашингтоні три. Головна відмінність — в умовах запровадження санкцій: вводити їх просто зараз чи чекати можливого вторгнення РФ в Україну.
  • 30 грудня президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін провели переговори у телефонному режимі, під час якої американський лідер закликав Москву до деескалації напруженості з Україною. Того ж дня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Радбез не бачить загроз для" відкритої агресії з боку Російської Федерації".

Читайте також

Ескалація щодо України посилить ті тенденції, які турбують Росію — Блінкен

ЗМІ повідомили про можливу евакуацію дипломатів США з України. Що кажуть у посольстві й Держдепі

Президент США зібрав Раду національної безпеки для обговорення ситуації навколо України

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок