У Києві 20 січня невідомий надіслав повідомлення у call-центр Служби безпеки України про "замінування" будівлі Офісу президента на вулиці Банковій, 11. Поліція провела перевірку, небезпечних предметів не було виявлено.
Як Суспільному повідомили у Національній поліції, під час перевірки співробітників ОПУ не евакуювали.
Згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України, за неправдиве повідомлення про мінування загрожує від двох до шести років позбавлення волі. А якщо злочин спричинив тяжкі наслідки або відбувся повторно, передбачене позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.
Зазначимо, це далеко не перше "мінування" за останні тижні в Україні. Зокрема, від початку 2022-го правоохоронці зафіксували вже майже 200 подібних повідомлень, жодне з яких не підтвердилося.
Що відомо
- За даними Нацполіції, за 12 січня в Україні правоохоронці отримали дев’ять повідомлень про мінування понад 600 об’єктів.
- 12 січня столична поліція отримала повідомлення про мінування станцій метро "Площа Льва Толстого", "Палац спорту", "Вокзальна" й "Театральна", а також аеропортів "Бориспіль" і "Жуляни" та кількох торговельних центрів столиці.
- 11 січня правоохоронці провели перевірку у школах Києва через анонімне повідомлення про замінування.
- 8 січня правоохоронці та вибухотехніки перевірили усі торговельні центри Києва через анонімне повідомлення про мінування.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!