Для зручності та економії. Які інноваційні проєкти втілюють школярі Дніпропетровщини

Для зручності та економії. Які інноваційні проєкти втілюють школярі Дніпропетровщини

Для зручності та економії. Які інноваційні проєкти втілюють школярі Дніпропетровщини
Pixabay

17 січня 2022 року на базі регіонального відділення Малої академії наук відбулася науково-практична конференція в рамках Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України».

Про свої розробки та подальші перспективи їхнього втілення юні науковці розповіли в етері програми "Сьогодні.Головне" на Суспільному.

Система охоронної сигналізації у смартфоні

Учень 10 класу Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю Ілля Волков займається у відділенні технічних наук Малої академії наук України. Хлопець розробив удосконалену систему охоронної сигналізації.

12 інноваційних проєктів школярів Дніпропетровщини відібрали для презентації на научній конференції
Ілля Волков, учень 10 класу фізико-математичного ліцею. Суспільне Дніпро

Каже: одного разу побачив, як на роботі у батьків встановлювали сигналізацію. Здивувався, який це складний та дороговартісний процес. Тож захотів знайти більш зручне та дешеве технічне рішення. Так Ілля розробив систему сигналізації на базі мікроконтролерівМікроконтролер - мікросхема, призначена для управління електронними пристроями..

"Система, коли треба викликати охорону через телефон, не дуже зручна. Якщо зловмисник проник на твою територію і зафіксували рух, то поки тобі дозвоняться, різне буває - може хтось не хоче брати незнайомий номер. А мікроконтролером можна керувати дистанційно. Моя система працює через інтернет — у телеграм-каналі приходить повідомлення про те, що відбувається у вас біля дому. Ну і спрацьовує сигналізація", - розповів про свою технічну розробку винахідник.

Сонячний колектор

Антон Католіченко з Кривого Рогу розробив сонячний колектор, який виробляє теплоенергію. Ідея виникла через періодичні відключення гарячої води у нього вдома. Хлопець вирішив сконструювати екологічний пристрій для нагрівання води. Свою технічну інновацію робив з підручних матеріалів.

"Такий пристрій доступний кожній українській родині. Собівартість колектора та акумулятора - 2000 гривень. Можна заощадити, якщо використовувати підручні матеріали, які є у вас вдома", - розповідає Антон.

З дитинства хлопця цікавить екологія. За його словами, стан навколишнього середовища у Кривому Розі дуже поганий. Тож хлопець намагається винайти екологічні рішенні, які допоможуть зменшити забруднення.

Найголовніше - працювати у команді

За словами директорки Дніпровського відділення МАНУ Наталії Тягло, у Малій академії наук України навчається більше 8000 тисяч слухачів. І щорічно додається ще біля 2000 вихованців. У закладі є 12 наукових відділень, які поділяються на 64 секції.

Наталія каже: найбільш популярними зараз є відділення комп`ютерних наук, філології, хімії, біології.

Керівниця гуртка Дніпропетровського відділення Малої академії наук Наталія Мірошник тренує команду з Кам`янського для участі в Олімпіаді креативності у рамках міжнародної програми Destination Imagination (США). Ця програма вже 30 років існує у США. У ній беруть участь 200 000 юних науковців зі всього світу. Україна бере участь вже четвертий раз раз, а команда Наталії Мірошник - втретє.

Програма Destination Imagination пропонує учасникам різні челенджі - інженерний, технічний, науковий, суспільний, художній та імпровізаційний. Команда Кам`янського обрала інженерний челендж.

"Якщо учні отримують завдання, яке, на перший погляд, є складним, нерозв'язуваним та прикладуть усі зусилля, щоб знайти рішення - оце і буде розвиток креативності", - каже тренерка.

Головне, за словами тренерки, щоб діти розвивали критичне мислення, наполегливість, вчилися оцінювати ризики і, найголовніше, - працювати у команді.

Читайте також

- Студенти з Дніпра винайшли пристрій, що рятує велосипед від крадіжок

- Школи Кривого Рогу переводять на дистанційне навчання через постійні "мінування"

- Автономія ВНЗ, академічна доброчесність та розвиток науки: що змінюється в системі освіти

- МОН хоче, щоб діти могли використати гроші за "єПідтримки" на позашкільну освіту

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок