Свято Водохреще, яке відзначають 19 січня, завершує цикл новорічно-різдвяних свят. Після тривалих святкувань потрібно провертатися до робочого ритму, а це буває непросто, говорить кропивницька психологиня Єлизавета Фокіна.
Щоб вийти на роботу з мінімальним стресом, потрібно розпочати підготовку. Психологиня порадила розділити її на два етапи: моральну та фізичну.
"Щодо моральної підготовки, то потрібно заздалегідь продумати свій графік: скласти список пріоритетних завдань, запланувати зустрічі. Продумати варто і позаробочий час, як зробити його більш приємнішим. Можливо — це буде похід в кіно, на ковзанку чи прогулянка з дітьми. Таким чином ви налаштуєтесь на робочий лад".
Підготувати також треба і своє тіло, каже Єлизавета Фокіна. Розпочати варто зі здорового сну: ввечері лягати спати до 22:00, за дві-три години до сну вимикати гаджети.
"Спати потрібно у повній темряві та тиші, лише в таких умовах в організмі людини виробляється мелатонін — гормон, який захищає нас від стресу, застуд та передчасного старіння, регулює цикл сон-бадьорість".
Прокидатись щодня ліпше на 15-20 хвилин раніше до будильника. Звичка відкладати його на п'ять хвилин — стресова для організму. "Не треба різко вскакувати, потягніться всім тіло, усміхніться до себе, привітайте робочий день. Виділіть час для ранкового ритуалу. Щоб пробудити тіло, добре підійдуть заняття спортом — пробіжка, прогулянка, дихальні вправи. Комфортний душ, склянка теплої води натщесерце. Для душі — медитація, молитви, написання вдячностей".
За словами психологині, в період так званої робочої адаптації, не потрібно поспішати, підганяти та критикувати себе, робити все в останню хвилину, їсти та розмовляти по телефону на ходу, брати складні проєкти і ностальгувати за відпочинком. "Прислухайтеся до себе, плануйте справи з вечора, частіше ходіть пішки, плануйте вихідні і літню відпустку. Людина повинна усвідомлювати, що життя – те що відбувається тут і тепер, і не розділяється на свята і будні".
Читайте також
- "Залежність від соцмереж може стати однією з причин депресії",– кропивницька психологиня
- “Емоційне вигорання на роботі – ціна за відданість професії”. Як із ним впоратись?
- "Ні, ви не ліниві, ви прокрастинуєте", — психологиня Єлизавета Фокіна
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм та Інстаграм