Перейти до основного змісту
Ofxam: статки 10 найбагатших людей світу за час пандемії зросли понад удвічі — до $1,5 трильйона

Ofxam: статки 10 найбагатших людей світу за час пандемії зросли понад удвічі — до $1,5 трильйона

З початку пандемії коронавірусу активи десяти найбагатших людей світу зросли із 700 мільярдів до 1,5 трильйона доларів — тобто щодня в середньому багатіли на 1,3 мільярда доларів. Водночас понад 160 мільйонів людей опинилися на межі бідності.

Про це йдеться у звіті об’єднання благодійних організацій Oxfam "Нерівність убиває", оприлюдненому 17 січня.

Автори звіту стверджують, що пандемія COVID-19 посилила нерівність у світі й особливо позначилася на жінках і расових групах. Зокрема тепер оцінний час на подолання ґендерної рівності становить 135 років проти 99 років до пандемії, а у 2020 році жінки у світі втратили 800 мільярдів доларів заробітку.

Расова нерівність безпосередньо стосується і коронавірусу, стверджують в Oxfam. У Бразилії, приміром, темношкірі в 1,5 раза частіше помирають від COVID-19; а у США 3,4 мільйона афроамериканців на сьогодні були б живі, якби тривалість їхнього життя була такою ж, як у білого населення.

Що стосується десяти найбагатших людей світу, то їхні статки зросли нерівномірно: тоді як активи Ілона Маска збільшилися у вартості на понад 1000%, у Воррена Баффета — лише на 30%.

Читайте також: Ілон Маск заявив, що цьогоріч сплатить 11 мільярдів доларів податків

"Фактично щодня під час пандемії виникав новий мільярдер, тоді як 99% світу через локдауни, скорочення міжнародної торгівлі й туризму лише бідніли. І як наслідок, ще 160 мільйонів людей опинилися на межі бідності. У нашій економічній системі присутня вкорінена хиба", — заявив виконавчий директор британського представництва Oxfam Дхананджаян Сріскандараджа.

Об’єднання зауважує, що одноразовий 99-відсотковий податок на прибуток десятка найбагатших людей світу приніс би достатньо грошей, щоб оплатити вакцини проти COVID-19 у всьому світі, забезпечити населення понад 80 країн соціальним захистом і медстрахуванням — і при цьому в них усе одно буде на 8 мільярдів доларів більше, ніж до пандемії.

Ofxam, відповідно, рекомендує урядам країн обкласти статки найбагатших податками, отримані кошти спрямувати на вирішення нагальних соціальних проблем, а також відмовитися від патентів на вакцини проти коронавірусу, щоб прискорити вакцинацію у світі.

Дані про статки найбагатших людей світу Ofxam брав у видання Forbes і звіту швейцарської фінансової установи Credit Suisse.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок