Пластикові прозорі "маски" не захищають від коронавірусу — МОЗ

Пластикові прозорі "маски" не захищають від коронавірусу — МОЗ

Пластикові прозорі "маски" не захищають від коронавірусу — МОЗ
. Фото: МОЗ

Пластикові прозорі “маски”, які часто використовують працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів, не є засобом індивідуального захисту. На цьому наголосили у Міністерстві охорони здоров'я.

Насправді нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають, повідомили у МОЗ.

Про пластикові прозорі “маски” не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила, відзначили у міністерстві. Натомість необхідно використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот, пояснили фахівці.

“Фактично, люди, які використовують такі пластикові “маски”, не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що такі засоби не щільно прилягають до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі ”маски”, — йдеться у повідомленні МОЗ.

У відомстві закликали працівників сфери обслуговування турбуватись про себе й своїх відвідувачів та використовувати ефективні засоби індивідуального захисту.

Що відомо

  • За добу 9 січня в Україні зафіксовано 1 969 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 94, медпрацівників – 41). Летальних випадків – 86.
  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
  • Міністерство охорони здоров'я погодило бустерне щеплення для всіх категорій населення від 18 років. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Читайте також

Бустерну дозу вакцини проти коронавірусу дозволили робити всім українцям. Що варто знати

COVID-страхи: чому третина населення України — проти вакцинації? Інтерв’ю з соціальним психологом

Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ

Яка різниця між додатковою і бустерною дозами COVID-вакцини. Пояснює очільник МОЗ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок