Сьома армія в Європі, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах

Сьома армія в Європі, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах

Сьома армія в Європі, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах
. Ілюстрація: Суспільне

2021 рік для України був багатим на події: держава масштабно відзначила тридцятиріччя Незалежності, розпочалася кампанія із вакцинації проти коронавірусу, продовжилася програма "Велике будівництво", аграрії зібрали рекордний врожай, а українські спортсмени гідно представили країну на Олімпійських та Паралімпійських іграх у Токіо. Водночас з'явилася загроза вторгнення Росії на територію України. Суспільне зібрало основні цифри про те, як розвивалася Україна в різних сферах життя.

Війна і ЗСУ

Російська Федерація цього року сконцентрувала найбільшу з 2014 року кількість військ вздовж українського кордону. Станом на кінець листопаду біля кордону, в окупованому Криму і на Донбасі було розміщено понад 40 тисяч батальйонних угруповань, у яких налічувалося близько 115 тисяч російських військових, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На тлі загрози вторгнення Росії на українську територію продовжувалося посилення обороноздатності Збройних сил України. Цього року у міжнародному рейтингу армій Global Firepower 2021 ЗСУ вперше посіли 25 місце з-поміж 140 країн світу. Серед країн Європи — за потужністю українська армія сьома після Франції, Великої Британії, Італії, Німеччини, Іспанії та Польщі. За даними рейтингу, чисельність активного складу ЗСУ — 255 тисяч військових і 900 тисяч — у резерві.

Сьома за потужністю армія, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах
Ілюстація: Суспільне
Читайте також: Військовий облік для жінок: юристка відповідає на головні запитання

Коронавірус і вакцинація

У 2021 році в Україні почалася кампанія із щеплення українців проти коронавірусу. 46,8% дорослих українців отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 (станом на 24 грудня). Загалом протягом року вакциновано понад 28 мільйонів українців, із них першою дозою — понад 14 з половиною мільйонів, повністю імунізовані — понад 13 з половиною мільйонів. Додаткову третю дозу отримали 1400 людей — наразі бустерна доза є лише для окремих категорій громадян. Водночас від нового варіанту Омікрон імовірно захищає лише додаткова доза препарату.

Читайте також: COVID-страхи: чому третина населення України — проти вакцинації? Інтерв’ю з соціальним психологом

На боротьбу з пандемією COVID-19 було витрачено 34 мільярди 700 мільйонів гривень (за 11 місяців цього року) з передбачених 43 мільйонів 700 гривень, повідомляє Міністерство фінансів. Зокрема, на лікування та вакцинацію витратили майже 18 мільярдів гривень, майже 10 мільярдів — на закупівлю вакцин. Безплатно Україна отримала понад 11 мільйонів доз вакцин. Понад 580 мільйонів гривень пішло на забезпечення лікарень киснем, експрес-тестами та матеріалами для тестування. Лікарняних було виплачено на суму понад 800 мільйонів гривень.

Сьома за потужністю армія, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах
В Україні майже 46% вакциновано однією дозою, 40% — двома дозами. Для набуття колективного імунітету мають бути вакциновані 70% населення. Ілюстрація: Суспільне
Читайте також: Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ

"Дія"

Станом на кінець 2021 року мобільним застосунком "Дія" користується понад 12 мільйонів українців. Це майже у п’ять разів більше, ніж було станом на кінець 2020 року — 2,5 мільйона користувачів, повідомив віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Зараз у додатку можна отримати 15 послуг та оформити 9 різних документів. На порталі "Дія" можна отримати понад 70 адміністративних послуг.

Читайте також: Тисяча за вакцинацію: як оформити
Сьома армія в Європі, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах
Ілюстрація: Суспільне

Ринок землі

З 1 липня в Україні запровадили ринок землі сільськогосподарського призначення. Раніше депутати кількох скликань регулярно його подовжували, а різні варіанти законопроєктів про ринок землі відкидали. Законопроєкт про ринок землі Рада ухвалила в ніч проти 31 березня 2020 року. Після розгляду понад 4 тисяч поправок "за" проголосували 259 народних депутатів. За даними Міністерства аграрної політики, від початку дії ринку землі і станом на 29 грудня 2021 року було укладено понад 63 тисячі угод на купівлю-продажу землі площею понад 163 з половиною тисяч гектарів.

Читайте також: Відкриття ринку землі: що треба зробити, щоб продати свою ділянку

Врожай

У 2021 році зібрали рекордний врожай зернових, зернобобових та олійних культур — 106 мільйонів тонн, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. Лідерами є Вінницька область, Чернігівська область, Полтавська область та Одеська область.

30 років Незалежності

5 мільярдів 400 мільйонів гривень цього року спрямували на підготовку та відзначення Дня Незалежності. За інформацією Міністерства фінансів, ці кошти, окрім урочистих заходів, витратили на модернізацію 6 регіональних аеропортів, розбудову євроколії Київ-Львів-Скнилів, завершення будівництва лікувально-діагностичного комплексу "Охматдит". А безпосередньо на святкування із державного, місцевих бюджетів, інвестицій і донорської допомоги було передбачено 100 мільйонів гривень.

Сьома армія в Європі, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах
Ілюстрація: Суспільне

За даними громадського контролю державних закупівель Dozorro сума на святкування річниці Незалежності сягнула 240 мільйонів гривень. Напередодні Дня Незалежності на урочистості планували витратити 195 мільйонів гривень. Однак замовники продовжували оголошувати закупівлі і в останні дні перед святом і після нього. І до кінця серпня сума витрат зросла на понад 44 мільйони гривень.

Дивіться також: Авіашоу, собаки, парад і Марш захисників: яким був День незалежності (фоторепортаж)

"Велике будівництво"

Цьогорічна середня вартість 1 кілометра доріг зросла на півтора відсотка у порівнянні з минулим роком і становила 20 мільйонів 700 тисяч гривень. За інформацією заступника міністра фінансів Олександра Кави, цього року на будівництво доріг витратили 160 мільярдів 700 мільйонів гривень, із них 30 мільярдів — це позикові гроші, які розміщувалися Укравтодором. Загало, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, близько 5 тисяч кілометрів доріг державного значення і 250 штучних споруд збудували цього року. Це лише 11 відсотків усіх доріг, які мають відремонтувати.

Рада

Протягом 2021 року парламентарі ухвалили 275 законів. Найбільший відсоток ухвалення мають ініціативи президента Зеленського — 69% (49 ухвалених законопроектів із 71). Далі за цим показником уряд — 24% (54 з 229) та депутати — 15% (171 з 1163). Такі дані наводить громадянська мережа ОПОРА. Найбільшим прогульником парламенту став Тарас Козак з "ОПЗЖ", який пропустив усі голосування. У 2021 році найчастіше "за" голосували парламентарі з групи "Довіра" (53%), найменше — представники "ОПЗЖ". Депутати з "Батьківщини" виступали з трибуни найдовше — майже 42 години, а найменше — позафракційні (трохи більше 3 годин). Найдовше в парламенті виступав Нестор Шуфрич з "ОПЗЖ". Депутат наговорив у Раді 8 годин 33 хвилини.

Сьома армія в Європі, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах
У 2021-му депутати зареєструвати 1463 законопроєкти, Для порівняння: у 2020-му їх було на 26% більше — 1851. Ілюстація: Суспільне
Читайте також: Рестарт Разумкова, "вагнергейт" та підозра Порошенку. Якими були головні політичні події 2021 року

Робота і прожитковий мінімум

Найбільша кількість вакансій у 2021 році відкривалася для спеціалістів у галузях "Продажі"У цій категорії зібрані як пропозиції роботи у роздрібній торгівлі, так і вакансії для менеджерів з продажу продуктів та послуг кінцевому споживачеві. , ІТ, банківської сфери, фахівців з маркетингу, реклами та PR, а також у транспортній галузі та логістиці, повідомляє Європейська бізнес асоціація.

Другий рік поспіль "Продажі" утримують першість, витіснивши IT-сферу на другу позицію. Водночас попит на IT-спеціалістів проти 2020 року збільшився на 91%.

Досить високі показники приросту відкритих вакансій показують банківська сфера (157%), маркетинг, PR та реклама (68%), а також транспорт та логістика (174%). У галузі "Спортивні клуби, фітнес, салони краси" у порівнянні з минулим роком кількість пропозицій роботи зменшилася на 41%. Низький попит на спеціалістів за 2021 рік показали також "Некомерційні організації та державна служба" (-9%).

З 1 грудня 2021 року підвищився розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму для всіх груп населення згідно із законом про державний бюджет 2021 рік. На 500 гривень. У січні 2021 року мінімальна зарплата становила 6000 гривень, з першого грудня зросла до 6500 гривень. Прожитковий мінімум держава розраховує так (на місяць в 2021-му): з 1 січня – 2189 гривень, з 1 липня — 2294 гривні, з 1 грудня — 2393 гривні.

Читайте також: Середня заробітна плата штатного працівника у листопаді становила біля 14 тисяч гривень — Держстат

Спорт

Українська Олімпійська збірна увійшла в ТОП-20 за загальною кількістю медалей на літніх Олімпійських іграх у Токіо. Україну представляли 153 олімпійці у 25 видах спорту (30 дисциплінах). Українці завоювали 19 медалей (1 золоту, 6 срібних, 12 бронзових) та посіли 16 місце за загальною кількістю нагород. Кожен восьмий спортсмен нашої збірної здобув медаль, повідомив міністр молоді і спору Вадим Гутцайт. Це значно краще за результати попередньої Олімпіади – тоді 206 атлетів привезли 11 медалей.

Сьома армія в Європі, 5 тисяч км доріг і 100 млн тонн зерна. Життя України у 2021 році у цифрах
Ілюстація: Суспільне

Паралімпійська збірна забрала 98 нагород. За підсумками Паралімпійських ігор у Токіо Українська національна збірна посіла шосте місце за загальною кількістю медалей, здобувши 98 нагород. З них — 24 золоті медалі, 47 срібних і 37 бронзових, повідомляє Національний комітет спорту людей з інвалідністю. Збірна України брала участь у 15 видах спорту, в 10 із них здобула нагороди. Найбільшу кількість медалей українські спортсмени вибороли у змаганнях із плавання (43 медалі) та легкої атлетики (24 медалі).

Читайте також: Головні спортивні перемоги України 2021 року: "золото" Беленюка, чемпіонство Усика й ще шість інших

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок