Зеленський публічно підписав закон, який спрощує населенню та бізнесу доступ до землі

Зеленський публічно підписав закон, який спрощує населенню та бізнесу доступ до землі

Зеленський публічно підписав закон, який спрощує населенню та бізнесу доступ до землі
Президент Володимир Зеленський. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський публічно підписав законопроєкт №2194 про дерегуляцію управління у сфері земельних відносин.

Свій підпис Зеленський поставив під час виступу на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля" 24 травня.

"Закон докорінно змінює землеустрій нашої держави і його називають "земельною конституцією". Це закон, який прибирає у кабінетного посадовця функцію оформляти право на землю, яку він навіть ніколи у своєму житті не бачив", — сказав Зеленський.

За його словами, це закон, який остаточно повертає право громадам розпоряджатися своїми землями і який закріплює, що продавати та купувати землю можуть винятково українці. Після цієї заяви президент підписав відповідний законопроєкт і продемонстрував його.

Читайте також: Експерт пояснив, як перехід на е-систему продажу землі вплине на ринок землі

Про що закон

Закон про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин №2194 було ухвалено Радою 28 квітня. Він реформує систему управління у сфері земельних відносин та знімає штучні обмеження господарської діяльності для спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що він передбачає реформування системи управління у сфері земельних відносин та зняття штучних обмежень господарської діяльності для:

  • спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу, скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;
  • запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу або рецензування;
  • надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;
  • інтеграцію та уніфікацію землевпорядної, топографо-геодезичної та картографічної діяльності;
  • запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю; зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;
  • зменшення ризиків хабарництва та корупції.

Законом також скасовуються вимоги щодо цільового використання земель сільськогосподарського призначення і встановлюється обмеження у використанні земель територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Крім того, документ передбачає, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення, отримані у спадщину юридичними особами, які відповідно до Земельного кодексу не можуть набувати їх у власність, підлягають відчуженню протягом одного року. Законом також визначено, що площа земельної ділянки, що надається громадянину в оренду для городництва, не може перевищувати 0,6 гектара.

Читайте також: “Всі процедури – ще з Радянського Союзу”. Експерт розповів про ключовий закон земельної реформи

Що відомо

  • У ніч на 31 березня 2020 року український парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. До цього часу люди могли передавати землю лише в оренду.
  • Продаж землі стане можливим з 1 липня 2021 року. До 2023 року право на покупку землі буде лише у фізичних осіб. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
  • Верховна рада 18 травня схвалила закон №2195, який передбачає порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності.

Читайте також

Два гектари землі кожному українцю: юрист розповів, чи реально їх отримати

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок