Держкомтелерадіо не дав дозвіл на ввезення п’яти книг з ознаками пропаганди держави-агресора

Держкомтелерадіо не дав дозвіл на ввезення п’яти книг з ознаками пропаганди держави-агресора

Держкомтелерадіо не дав дозвіл на ввезення п’яти книг з ознаками пропаганди держави-агресора
.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України відмовив українському імпортеру у видачі дозволу на ввезення з території Росії п’яти дитячих видань, у яких присутня пропаганда держави-агресора. Про це повідомляє пресслужба установи.

“Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України”, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, дитячі книжки російського видавництва «Издательский дом «Проф-Пресс» з нейтральними назвами «Высокие технологии: Из фантастики в реальность», «Современные профессии», «Знаменитые животные», які імпортер мав намір розповсюджувати в України, проілюстровані зображеннями силовиків, військових і військової техніки держави-агресора.

Серед «365 сказок и стихов на каждый день» окремий вірш оспівує російську армію, яка всіх “захищає і рятує людство”.

У книзі «Удивительные факты» Л. Соколової окрема глава присвячена “великій імператриці” Єкатерині ІІ. Найбільшими її заслугами автор називає збільшення російської армії, розв'язання воєн, захоплення чужих територій. Ці складові, йдеться у дитячій книзі, зробили Росію “наймогутнішою державою у світі”.

Експерти визнали, що ці видання містять пропаганду держави-агресора, а також її імперських геополітичних доктрин, а отже порушують статті 28, 281 Закону України “Про видавничу справу”. Експертна рада ухвалила рішення віднести ці видання до такої видавничої продукції, що не дозволена до розповсюдження на території України.

Рішення експертної ради затверджено наказом Держкомтелерадіо.

Загалом, протягом 2021 року до Держкомтелерадіо надійшло на розгляд 7 196 заяв про надання дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора. За результатами розгляду заяв комітет видав 6 442 дозволи на ввезення видавничої продукції та надав 754 відмови у видачі дозволів.

“Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 73 відмови у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора 367,5 тисяч примірників пропагандистських видань”, — повідомили у Держкомтелерадіо.

Ще 681 відмова пов’язана з поданням неповного пакету документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

Крім того, на підставі заяв суб’єктів господарювання про анулювання дозволів комітет анулював понад 2 тисячі дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора.

Що відомо

  • Запорізька викладачка перемогла у номінації міжнародного конкурсу “Книга року ВВС - 2021”.
  • Український інститут книги запустив мобільний додаток для смартфонів та планшетів на базі Android, який містить безкоштовні та легальні електронні книги від українських видавців.
  • Переклади книжок українського автора Юрія Винничука видали у Польщі, Нідерландах та Ізраїлі у 2021.
  • Українські видавці можуть отримати грант на участь у книжковій виставці у Південній Кореї.
  • Переклади творів українського філософа Сковороди видали в Північній Македонії та Болгарії.

Читайте також

Як змусити українців читати книжки. Мінкульт показав план до 2025 року

Сучасні українські письменниці, яких неодмінно варто прочитати

Оголошені лауреати Шевченківської премії-2021. Хто ними став

8 біографічних книжок про сильних жінок

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок