Станом на кінець грудня 2021 року українська енергосистема має достатній резерв потужності, при цьому на складах ТЕС та ТЕЦ триває накопичення вугілля.
Про це під час брифінгу 28 грудня заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
За словами міністра, нині в Україні працюють 14 із 15 енергоблоків атомних електростанцій.
"Енергосистема має достатній резерв потужності, на сьогодні працює 14 з 15 атомних енергоблоків, виробляють 12 з половиною тисяч мегават", – розповів Галущенко.
Посадовець додав, що водночас теплоелектростанції продовжують накопичувати вугілля.
"На сьогодні на 3-х станціях баланс вугілля відповідає гарантованим запасам, в цілому системне накопичення вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ. Перш за все завдяки постачанню морським шляхом", – зауважив міністр.
Читайте також: Чи витримає енергетика випробування морозами. Відповідає експерт Інституту енергетичних стратегій
За його словами, Міненерго виконує план на початок місяця, який передбачає наявність запасів обсягом 650 тисяч тонн. При цьому протягом опалювального сезону, який охоплює частину листопада та грудень", Україна отримала понад мільйон тонн вугілля.
"Жодна квартира, будинок, громада не відключаться через нестачу електроенергії. Єдина причина відсутності – це ремонтні роботи. Але наша офіційна позиція – ми вважаємо неприпустимим проведення ремонтних робіт з відключенням від енергопостачання в опалювальний період, без надання альтернативного живлення", – наголосив Галущенко.
Він додав, що з огляду на це Міненерго звернулося до НКРЕКП, щоб проаналізувати збільшення кількості таких ремонтів у грудні, провести перевірки і вжити заходи для запобігання таким ситуаціям у майбутньому.
Раніше Герман Галущенко повідомив, що українська енергосистема працює стабільно та повністю забезпечує всі потреби споживачів.
Що відомо
- 17 грудня прем'єр-міністр заявив, що чотири теплові електростанції, зокрема Луганська ТЕС, переходять на природний газ у зв’язку з нестачею вугілля.
- 29 листопада уряд зобов’язав “Нафтогаз України” і газопостачальну компанію “Нафтогаз Трейдинг” у період до 30 квітня 2022 р. (включно) продавати природний газ для потреб побутових споживачів газопостачальним компаніям-учасникам балансуючої групи Нафтогазу.
- Опалювальний сезон 2021-2022 Україна почала на тлі світової енергетичної кризи, нестачі вугілля та підвищення цін на енергоносії. Газ у світі здорожчав у понад десять разів, вугілля — в чотири.
- Президент Володимир Зеленський запевнив у стабільності проходження нинішнього опалювального сезону в Україні та відсутності масових відключень тепла і світла. Водночас він не виключив часткових випадків відключень на місцях.
- Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон-2021 попри проблеми з імпортом палива. Галущенко заявив, що уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону.
- Від початку опалювального сезону жодних віялових відключень споживачів, тобто відключень, пов’язаних із заходами для примусового зниження споживання, не відбувалось, заявив 15 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!