Чотири теплові електростанції переходять з вугілля на газ – Шмигаль

Чотири теплові електростанції переходять з вугілля на газ – Шмигаль

Чотири теплові електростанції переходять з вугілля на газ – Шмигаль
.

Чотири теплові електростанції, зокрема Луганська ТЕС, переходять на природний газ у зв’язку з нестачею вугілля. Про це за підсумками засідання координаційного енергетичного штабу 17 грудня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, ситуація в енергетиці є "абсолютно стабільною і звичайно напруженою" на тлі опалювального сезону. Проте, через нестачу вугілля чотири ТЕС і ТЕЦ будуть переведені на газ. Серед них – Луганська ТЕС, ще одна ТЕС і дві ТЕЦТеплоелектроцентраль — теплова електростанція, що виробляє одночасно електроенергію й тепло у вигляді гарячої води та пари., усі об’єкти є приватні.

"Хочу запевнити мешканців Луганщини, зокрема міста Щастя і тих населених пунктів, які опалюються від Луганської ТЕС. Наразі НКРЕКПНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — незалежний державний колегіальний орган, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб'єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. за рішенням уряду ухвалює рішення про запровадження додаткової послуги, щоб ціна використання газу була адекватною у зв’язку з тим, що немає можливості завозити вугілля", – заявив Шмигаль.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко своєю чергою запевнив, що в Україні "нормальні запаси газу": "Ми на сьогодні маємо законтрактовані поставки на грудень-січень і вже розпочата договірна компанія на лютий-березень (2022 року – ред.)".

Про які саме об’єкти з нестачею вугілля йдеться, Шмигаль не уточнив, але зазначив, що про них ішлося в повідомленні Служби безпеки України до Кабінету міністрів від 8 грудня. За інформацією "Дзеркала тижня", там згадуються:

  • Слов'янська ТЕС (має у 50 разів нижчий за необхідний запас вугілля);
  • Луганська ТЕС (учетверо нижчі за мінімально необхідні запаси);
  • Чернігівська ТЕЦ (запаси вп'ятеро нижчі);
  • Дарницька ТЕЦ (узагалі не має запасів).

Крім того, як повідомляла "Економічна правда", станом на 14 грудня запаси вугілля на складах ТЕС становили 459,6 тисяч тонн, що майже втричі менше, ніж на аналогічну дату минулого року (1,3 мільйона тонн).

Але, стверджує Шмигаль, Україні вистачає вугілля для проходження опалювального сезону: "Поставки (вугілля – ред.) становлять понад два мільйони тонн на місяць, це внутрішній видобуток та імпортна складова як морським, так і залізничним транспортом. При цьому, спалювання вугілля складатиме від 1,7 до 1,9 мільйона тонн. Тобто від 0,3 до 0,5 мільйона тонн будуть накопичуватися на складах щомісячно".

Що відомо

  • Опалювальний сезон 2021-2022 Україна почала на тлі світової енергетичної кризи, нестачі вугілля та підвищення цін на енергоносії. Газ у світі здорожчав у понад десять разів, вугілля — в чотири.
  • Президент Володимир Зеленський запевнив у стабільності проходження нинішнього опалювального сезону в Україні та відсутності масових відключень тепла і світла. Водночас він не виключив часткових випадків відключень на місцях.
  • Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон-2021 попри проблеми з імпортом палива. Галущенко заявив, що уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону.
  • Від початку опалювального сезону жодних віялових відключень споживачів, тобто відключень, пов’язаних із заходами для примусового зниження споживання, не відбувалось, заявив 15 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок