"Впала і зламала ногу". У Львові зросла кількість травмованих через ожеледицю

"Впала і зламала ногу". У Львові зросла кількість травмованих через ожеледицю

"Впала і зламала ногу". У Львові зросла кількість травмованих через ожеледицю
Суспільне Львів

За останню добу в Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги Львова госпіталізували понад 60 травмованих. З них 50% отримали травми на вулиці. Про це повідомив ортопед-травматолог 1 ТМО Львова Василь Тонконоженко.

Львів'янка Галина розповідає, учора, 27 грудня, впала та зламала ногу. Тепер жінка чекає на операцію.

"То було пізно ввечері. Було темно, погано було видно. А погода така, що спочатку дощ іде, а потім мороз і крига така утворилася, понамерзало усе хвилями, що годі стояти було на ногах. Я впала і зламала ногу. З'явився різкий біль і я відразу зрозуміла, що це таке, бо минулого року я зачепилася і зламала руку. Три переломи зі зміщенням. Тепер я маю лежати на витяжці, а потім буде операція", — каже львів'янка.

За словами ортопеда-травматолога Василя Тонконоженка, через ожеледицю близько тижня тому кількість травмованих різко зросла:

"Протягом останньої доби до нас поступило 60-70 травмованих. З них близько 30 пацієнтів або 50% — травмовані на вулиці, зокрема через ожеледицю. Здебільшого люди, які поступають до нас, мають переломи рук та ніг, найчастіше це переломи кісток передпліччя, стегнової кістки. Також часто трапляються пошкодження зв'язок гомілковостопного суглобу, колінного суглобу, а ще множинні забої різних ділянок тіла".

Лікар радить, аби уникнути падіння, носити зручне та неслизьке взуття та ходити посипаними доріжками. У випадку травми чи перелому потрібно зафіксувати травмовану кінцівку, випити знеболювальні ліки та якомога швидше звернутися до лікаря.

Читайте також: "Перші 8 годин є критичними": львівській лікар розповів, як діяти при переохолодженні

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок