З 27 грудня Чехія змінює правила в’їзду для іноземців, у тому числі громадян України, які не мають права на постійне чи тимчасове проживання. Відтепер в'їзд в країну буде можливий лише за умови пред'явлення негативного результату ПЛР-тесту.
Як повідомив Суспільному з Праги кореспондент "Радіо Свобода" Сергій Стеценко, для в'їзду до Чехії громадянам потрібно мати при собі сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 72 години до прибуття. Це правило стосується також повністю вакцинованих туристів. Водночас ця вимога не поширюється на людей, які мають третю, бустерну, дозу вакцинації сертифікованими в Євросоюзі вакцинами, на дітей до 12 років, а також дітей від 12 до 18 років, які пройшли повний курс вакцинації (дві дози). Чехія визнає наступні вакцини:
- Vaxzevria (AstraZeneca);
- Spikevax (Moderna);
- Comirnaty (Pfizer/BioNTech);
- Janssen;
- Covishield.
"Чеський уряд пішов на такі заходи через загрозу поширення нового штаму ковіду при тому, що кількість нових випадків у країні значно зменшилась", – поінформував журналіст.
Він нагадав, що ще місяць тому Чехія була на перших місцях в Євросоюзі за темпами поширення коронавірусу. Тоді за добу в країні фіксували в середньому 25 тисяч випадків захворювання. Крім того, журналіст повідомив, що після Різдва влада Чехії не продовжила надзвичайний стан. Відтак кафе, бари та ресторани тепер можуть працювати й після 22:00, що до цього було заборонено. Водночас змінилися правила відвідування закладів – відтепер за одним столом у ресторані може сидіти не більше чотирьох гостей. А президент Чехії Мілош Земан у своїй різдвяній промові вкотре заявив, що виступає "за" обов’язкову вакцинацію населення.
Що відомо
- 24 грудня в МЗС України попередили українців про посилення правил в'їзду до Чехії.
- Наприкінці листопада Чехія знову запровадила надзвичайний стан через пандемію коронавірусу.
- Вперше надзвичайний стан у зв'язку з поширенням коронавірусу у Чехії оголосили 12 березня 2020 року, вдруге – 5 жовтня того ж року. Після цього він діяв до 11 квітня 2021 року.
Читайте також
- "Скасована подія краще, ніж скасоване життя". ВООЗ закликала обмежити подорожі на різдвяні свята
- Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му
- Життя після COVID-19: як вірус впливає на мозок і нервову систему
- Уникнути ще 690 тисяч смертей. Як працює колективний імунітет і чому без вакцинації він неможливий
- Що на сьогодні відомо про "постковідний синдром". Відповідає лікарка
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!