У судді КСУ знайшли незадекларовану землю в Криму. І це не Тупицький

У судді КСУ знайшли незадекларовану землю в Криму. І це не Тупицький

Уточнено
У судді КСУ знайшли незадекларовану землю в Криму. І це не Тупицький
УНІАН

Двоє суддів Конституційного Суду України – Віктор Кривенко та Олександр Касмінін – вказали неправдиві відомості у своїх деклараціях, за що їм загрожує кримінальна відповідальність включно з обмеженням волі.

Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції.

Детективи НАЗК знайшли у Кривенка незадекларовану земельну ділянку в Криму вартістю 4 мільйони гривень, а в Касмініна – квартиру в Києві площею понад 150 квадратних метрів вартістю 2,4 мільйона гривень.

Порушення суддів підпадають під дію статті 366-2 Кримінального кодексу, яка передбачаєЯкби сума незадекларованого майна перевищувала 4,96 мільйона гривень, розмір штрафів був би більшим (68-85 тисяч гривень), а окрім обмеження могло б настати й позбавлення волі на строк до двох років. штраф у розмірі 51-68 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.

Ще один суддя КСУ Володимир Мойсик не вказав у декларації 239 тисяч гривень доходу, що є адміністративним правопорушенням. У решти суддівА саме Олександра Тупицького, Ігоря Сліденка, Сергія Саса, Віктора Городовенка й Віктора Колісника. Конституційного Суду НАЗК значних порушень не виявило.

Окремо Агентство прокоментувало інформацію щодо земельної ділянки відстороненого голови КСУ Олександра Тупицького в Криму. Він вказав її в декларації за 2020 рік (хоча не вказував раніше). НАЗК стверджує, що суддя фактично набув землю в користування за російським законодаством.

Нацагентство з питань запобігання корупції нагадало, що вже завершило повну перевірку тисячі декларацій, а решта була автоматично проаналізована цифровими інструментами.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок