Рада попередньо підтримала посилення відповідальності за недостовірне декларування

Рада попередньо підтримала посилення відповідальності за недостовірне декларування

Рада попередньо підтримала посилення відповідальності за недостовірне декларування
УНІАН

Верховна рада проголосувала за основу законопроєкт №4651 щодо посилення відповідальності за недостовірне декларування. Також повертається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Відповідне рішення підтримали 283 народних депутатів на позачерговому засіданні 15 квітня.

"Знижується верхній поріг умовної брехні в декларації з чотирьох тисяч до двох тисяч прожиткових мініумів. Все, що вище – буде кваліфікуватися за ч.2 відповідної статті. Додається покарання у вигляді позбавлення волі строком до двох років, також підвищується штраф. Вказані правопорушення пропонується віднести до корупційних", – сказав голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов.

Окрім цього законопроєктом пропонується те, що особа, яка вчинила вказала в декларації недостовірні дані, не зможе бути звільненою від кримінальної відповідальності, навіть якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Читайте також: Чи зможуть чиновники уникнути покарання за недостовірне декларування. Пояснює експерт

Нардеп від фракції "Слуга народу" Сергій Іоношас зазначив, що закон вступить у дію у 2022 році.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Рішення КСУ обурило міжнародних партнерів України та громадськість.
  • Верховна рада підтримала законопроєкт №4460-д щодо відновлення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації.
  • Ним передбачається, що якщо відомості у декларації відрізняються від реальних статків від 875 тисяч гривень до 8 мільйонів, правопорушник має виплатити до 51 тисяч гривень штрафу. У разі якщо різниця перевищує 8 мільйонів гривень – штраф від 3 до 5 тисяч неоподаткованих мінімумів або громадські роботи, або обмеження волі (обмеження права на вільне пересування - ред.) до двох років з позбавленням права обіймати посади.
  • НАЗК розкритикувало законопроєкт, через те, що він не передбачає позбавлення волі ні за умисне декларування недостовірної інформації, ні за умисне неподання декларації, а лише обмеження свободи. Тож голова НАЗК Олександр Новіков закликав Володимира Зеленського ветувати цей законопроєкт.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок