В Оксфорді заявили, що бустер AstraZeneca працює проти “Омікрону”. Раніше в Україні казали, що — ні

В Оксфорді заявили, що бустер AstraZeneca працює проти “Омікрону”. Раніше в Україні казали, що — ні

В Оксфорді заявили, що бустер AstraZeneca працює проти “Омікрону”. Раніше в Україні казали, що — ні
AP

Курс із трьох доз вакцини AstraZeneca від COVID-19 ефективний проти штаму коронавіру “Омікрон”. Про це у четвер, 23 грудня, повідомила фармацевтична компанія з посиланням на дані лабораторного дослідження Оксфордського університету, передає Reuters.

Результати дослідження, які ще не опубліковані в рецензованому медичному журналі, збігаються з результатами конкурентів — Pfizer-BioNTech і Moderna. Вони також виявили, що третя доза їхніх вакцин працює проти “Омікрону”.

Дослідження вакцини AstraZeneca — Vaxzevria — показало, що після курсу вакцинації з трьох доз захист проти “Омікрону” в цілому подібний до захисту від варіанту вірусу “Дельта” після двох доз вакцинації.

Компанія заявила, що дослідники Оксфордського університету, які проводили дослідження, були незалежними від тих, хто працював над вакциною з AstraZeneca.

Рівень антитіл проти штаму “Омікрон” після повторного щеплення був вищим, ніж антитіла у людей, які були інфіковані COVID-19 і вилікувалися від нього природним шляхом, відзначив англо-шведський виробник ліків.

Як повідомляє Reuters, хоча попередні дані досліджень позитивні для компанії, AstraZeneca заявила у вівторок, 21 грудня, що співпрацює з Оксфордським університетом над створенням вакцини проти штаму “Омікрон”.

Оксфордське дослідження проаналізувало зразки крові людей, інфікованих COVID-19. Зокрема, дослідили зразки крові тих, хто був вакцинований двома дозами та бустером, а також тих, хто раніше був заражений іншими варіантами коронавірусу. Як передає Reuters, дослідили зразки від 41 людини, яким було введено три дози Vaxzevria.

Раніше голова комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в ефірі програми Суспільного "Полюси" сказав, що препарат AstraZeneca не підходить для "бустерних" доз.

Що відомо

  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
  • МОЗ вирішило посилити протиепідемічні вимоги до проведення масових новорічно-різдвяних заходів, щоб не спровокували збільшення кількості хворих на COVID-19.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про зростання темпів поширення штаму COVID-19 "Омікрон".
  • Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.

Читайте також

Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок